Уряд Південній Кореї вперше за чотири роки заявило про те, що направить в Північну Корею гуманітарну допомогу. Як повідомляє агентство Yonhap, через некомерційні організації КНДР буде переведено близько 2,9 мільйони доларів, які планується витратити на сільськогосподарські та тваринницькі програми, ніж Північна Корея потребує найбільше з-за постійної нестачі їжі.
Агентство зазначає, що жест південнокорейського уряду є примирливим, враховуючи, що чотири роки тому Сеул відмовився від гуманітарної допомоги сусідові. При цьому в уряді наголосили, що допомога не буде йти безпосередньо. У повідомленні вказується, що гранти надаватимуться неурядовим організаціям, що надають допомогу Північній Кореї у сфері сільського господарства, тваринництва та охорони здоров'я.
міністерство об'єднання Південної Кореї відзначили, що рішення уряду відбиває ставлення президента Пак Кин Хе до питання об'єднання двох Корей. Як нагадує ІТАР-ТАСС, у березні цього року президент республіки розпорядилася створити комітет по підготовці до об'єднання РК з КНДР.
Як повідомляє агентство Xinhua, сума майже в три мільйони доларів буде розподілена рівномірно між трьома проектами: будівництвом теплиць, будівництвом педіатричної клініки і розвитком молочної промисловості.
Додамо, що остання гуманітарна допомога була спрямована в КНДР в травні 2010 року. 420 мільйонів вон (близько 400 тисяч доларів) були спрямовані на допомогу в ліквідації лісових комах. В кінці місяця Південна Корея ввела санкції відносно КНДР, відмовившись допомагати Пхеньяну. Інцидент стався після потоплення південнокорейського корвета "Чхонан". У березні 2010 року на борту цього корабля стався вибух, після якого корвет затонув. Із 104 моряків врятувати вдалося лише 58. Сеул поклав відповідальність за це на Північну Корею, вважаючи, що вибух був викликаний торпедної атакою.
Цікаво, що 2011 році уряд Південної Кореї дала зрозуміти про свою готовність надати допомогу Пхеньяну, проте в КНДР ніяк не відреагували на цю ініціативу, повідомляла "Російська газета". У 2012 році Сеул не озвучував пропозицій надати підтримку жителям півночі, як і у 2013 році. Натомість організація "Червоний Хрест" направила в минулому році в КНДР гуманітарну допомогу для ліквідації наслідків руйнівних проливних дощів в розмірі 100 тисяч доларів.
Варто зауважити, що сумарні обсяги гуманітарної допомоги, яку надають КНДР різні країни світу, помітно скоротилися за останній час. На початку липня цього року РИА "Новости" повідомляло, посилаючись на дані ООН, що обсяги міжнародної гуманітарної допомоги КНДР у першому півріччі 2014 року скоротилися на 45% порівняно з аналогічним показником роком раніше. В результаті, як підрахували співробітники ООН, обсяг допомоги склав 19,6 мільйона доларів.
У 2014 році гуманітарну допомогу КНДР зробили шість країн, в той час як у минулому році їх було 10. У нинішньому році гроші Пхеньяну відмовилися направити Австралія, Німеччина, Італія та Ірландія.
В даний час Північна Корея, ймовірно, дійсно потребує гуманітарної допомоги, особливо у сфері сільського господарства. Справа в тому, що в КНДР не вистачає їжі, причому це стає постійною ознакою держави. Так, в червні повідомлялося, що в Північній Кореї норми видачі продовольства впали до найнижчого рівня за останні чотири місяці.
Спостерігачі відзначали ознаки хронічної нестачі продовольства. У травні, за даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, в Північній Кореї видавалося за 410 грамів їжі на людину в день. У лютому норма становила 420 грамів. Це на 390 грамів меншою, ніж мінімальний рекомендований обсяг харчування. Для порівняння, американці за день з'їдають 2 000 грамів їжі.
За словами представників гуманітарних організацій, убогий сезон в Північній Кореї триває з травня до жовтня. В даний час 16 мільйонів людей змушені покладатися на пайки зернових, які видаються від держави. В раціон входять рис, картопля і кукурудза - 410 грамів в день. Експерти ООН відзначають тривожну недостатність в раціоні жирів, білків, овочів і фруктів. У доповідях Всесвітньої програми продовольства говориться, що недоїдає кожен третій північнокорейський дитина, а у кожного п'ятого є ознаки виснаження.
тим часом у 2013 році представники ООН назвали вигадками повідомлення про голод в КНДР. У КНДР існує проблема нестачі продовольства, "однак жодних ознак голоду в цій країні не спостерігається", - заявив тоді заступник керівника представництва Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (FAO) у Пхеньяні Білай Дерза Гага. Експерти відзначали, що Північна Корея - це країна, яка недоїдає, але не голодує.
Додамо, що противники взаємодії з Пхеньяном давно стверджують, що отримана ззовні допомогу перенаправляється на ядерну та військові програми, осідає в кишенях чиновників і тих, хто підтримує правлячий режим КНДР. Однак гуманітарні організації наполягають на необхідності продовження поставок продовольства, уникаючи підтримки, так і засудження офіційного Пхеньяну. !zn
Читайте також:
Влада КНДР назвали прем'єр-міністра Японії азіатським Гітлером
КНДР погрожує завдати удару по Південній Кореї без попередження
Кім Чен Ина звинуватили в розтраті понад 500 мільйонів доларів на підтримку культу вождів