Південна Корея уклала найбільшу у своїй історії військову угоду з Польщею, що втягує Сеул у війну в Україні — Reuters

Поділитися
Південна Корея уклала найбільшу у своїй історії військову угоду з Польщею, що втягує Сеул у війну в Україні — Reuters © topwar.ru
Наразі Південна Корея є єдиним гравцем, який може надати нову зброю досить швидко.

Південна Корея сьогодні 28-го липня 2022 року уклала найбільшу в своїй історії угоду з постачання зброї, яка зробить Сеул великим постачальником зброї, що надходить до Європи з початку війни в Україні. Польща закупить понад 1600 танків та гаубиць, а також майже 50 винищувачів, повідомляє Reuters.

Південнокорейські та польські офіційні особи підписали у середу у Варшаві рамкову угоду, яка, за словами Польщі, є ключовою частиною їхніх зусиль щодо переозброєння перед обличчям війни в Україні. Варшава до цього моменту вже направила в Україну військову допомогу на суму щонайменше 1,7 мільярда доларів.

Масштаби та оперативність багатомільярдної угоди застали деяких аналітиків зненацька, оскільки Польща також закуповувала додаткові танки Abrams у Сполучених Штатах та веде суперечку з Німеччиною щодо запиту на отримання більшої кількості танків Leopard.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Південна Корея є єдиним гравцем, який може надати нову зброю досить швидко.

"Дуже важливо, що цього року відбудуться перші поставки гаубиць та танків", — сказав він на церемонії підписання.

Для країн східного флангу НАТО особливо цікавою є перспектива співпраці з Південною Кореєю, вважає аналітик Польського інституту міжнародних відносин (PISM) Оскар Петревич.

"Війна в Україні — це стимул для південнокорейської військової промисловості", — сказав Петревич. "Інтерес до пропозиції Південної Кореї може бути ще вищим, якщо взяти до уваги величезне розчарування країн східного флангу НАТО позицією Німеччини".

Небажання деяких інших країн діяти відкрило цю нагоду, сказав Рамон Пачеко Пардо, корейський голова Брюссельської школи управління.

"Хтось повинен озброїти Україну, і Південна Корея має цю можливість", — сказав він.

Допомога без летального озброєння

Сеул, однак, не готовий визнати, що продаж має якесь відношення до України.

Політика Південної Кореї, союзника США, полягає в тому, що вона не надаватиме Україні летальної допомоги і прагне уникнути протидії Росії — як з економічних причин, так і через вплив, який Москва може чинити на Північну Корею.

На запитання, чи свідчить ця угода про більшу залученість до українського конфлікту, міністр закордонних справ Південної Кореї Пак Джин підкреслив, що вона була укладена лише на двосторонній основі з Польщею.

Польща вже передала Україні частину своїх гаубиць AHS Krab, які виготовлені із компонентів із Південної Кореї. Одне джерело в службі безпеки сказало, що для таких поставок могло знадобитися схвалення Сеула.

Представник Управління програми оборонних закупівель Південної Кореї заявив, що Корея не підтверджує деталей окремих дозволів на експорт, і сказав, що останні угоди з Варшавою не пов'язані з допомогою Україні, а спрямовані на зміцнення збройних сил Польщі.

"Я думаю, що це частково ділова можливість, але також і політичний жест", — сказав Пачеко Пардо. "Південна Корея постраждає від цього з погляду її відносин із Росією, тож є такий політичний вибір".

Довгострокові плани

Експортно-імпортний банк Кореї заявив, що минулого року національний експорт озброєнь досяг рекордного рівня, перевищивши 7 мільярдів доларів, але ця угода потенційно затьмарить попередні показники.

Офіційні особи не підтвердили вартість угоди, але, за словами виробника Korea Aerospace Industries (KAI), лише винищувачі коштують близько 3 мільярдів доларів, і Польща заявила, що це одне з їхніх найважливіших і найбільших оборонних замовлень за останні роки.

Американська оборонна аналітична компанія Forecast International заявила, що угода може бути більшою, ніж усі асигнування Польщі на оборону цього року у розмірі 14,1 мільярда доларів.

"Ніби всі наші компанії, великі та малі, зібралися разом, щоб працювати над одним проектом протягом усього року, так що це масштабно", — сказав Еом Хе-сік, колишній керівник Hanwha та військовий у відставці.

Маріуш Блащак сказав, що угода виходить за рамки простого "заповнення прогалин у наших збройних силах" і є "стратегічним підходом", включаючи передачу технологій, завдяки якій Польща вироблятиме велику частину південнокорейської зброї та співпрацюватиме з Сеулом у довгостроковій перспективі.

Серед озброєнь, що беруть участь у угоді, є варіанти танка K2 Black Panther виробництва Hyundai Rotem та самохідної гаубиці K9 Thunder виробництва Hanwha Defense.

Hanwha Defense заявили, що планують відкрити філію в Польщі, яка використовуватиметься для розширення європейського експорту оборонної продукції, включаючи бронемашини K9, Redback та керовані ракети.

На першому етапі операції буде поставлено 180 танків та 48 гаубиць, перші поставки розпочнуться вже цього року. За словами Блащака, другий етап включатиме понад 800 танків і 600 гаубиць, і до 2026 року і те, й інше буде вироблятися у Польщі.

Він додав, що перші літаки FA-50, які можна використовувати як для навчання, так і для бойових дій, надійдуть до середини наступного року. KAI заявила, що допоможе польському уряду та компаніям створити центри технічного обслуговування, навчання та виробництва, які, як вона сподівається, зрештою допоможуть продати 1000 FA-50 по всьому світу, а також викликати інтерес до свого реактивного літака наступного покоління KF-21.

Раніше повідомлялося про те, скільки Польща та поляки вже витратили на підтримку українців. Цього року Польща витратить 1% ВВП на допомогу українським біженцям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі