Південна Корея представила свою найпотужнішу балістичну ракету й іншу зброю під час церемонії з нагоди Дня збройних сил країни у вівторок, 1 жовтня. Південнокорейський президент Юн Сок Йоль попередив, що режим КНДР зазнає краху, якщо спробує застосувати ядерну зброю, повідомляє AP.
Демонстрація зброї й попередження з боку Сеула відбулися на тлі того, як Північна Корея розпалює регіональну напругу.
“Якщо Північна Корея спробує застосувати ядерну зброю, вона зіштовхнеться з рішучою відповіддю наших військових і альянсу (Південної Кореї) й США. Цей день стане кінцем північнокорейського режиму. Північнокорейський режим повинен відмовитися від ілюзії, що ядерна зброя захистить його”, - сказав Юн під час виступу перед військовими, які зібралися на аеродромі поблизу Сеула.
Під час церемонії південнокорейські військові продемонстрували близько 340 одиниць військової техніки й систем озброєння. Серед них була найпотужніша балістична ракета Hyunmoo-5, оснащена 8-тонною боєголовкою. Така ракета, за оцінками спостерігачів, здатна проникнути глибоко в землю і знищити підземні бункери в Північній Кореї. Сеул уперше розкрив інформацію про цю зброю.
Під час церемонії США підняли в повітря бомбардувальник дальнього радіусу дії B-1B, демонструючи відданість безпеці свого азійського союзника. Південна Корея також підняла кілька своїх найсучасніших винищувачів.
Після вступу на посаду в 2022 році консерватор Юн поставив посилення військового альянсу з США й поліпшення тристороннього співробітництва між Сеулом, Вашингтоном і Токіо в центр своєї політики у сфері безпеки, щоб впоратися з розвитком ядерної програми Північної Кореї. Останніми роками КНДР проводила провокаційні ракетні випробування і погрожувала застосувати ядерну зброю в потенційних конфліктах з Південною Кореєю й США.
Минулого місяця занепокоєння щодо ядерної програми Північної Кореї ще більше зросло після того, як ЗМІ країни опублікували фотографії секретного об'єкта зі збагачення урану.
Повідомлялося, що КНДР, імовірно, спробує ще більше нагнітати напруженість провокаційними випробуваннями зброї напередодні виборів у США, щоб збільшити свої важелі впливу в майбутній взаємодії з новою американською адміністрацією. Північна Корея, ймовірно, вважає, що розширений ядерний арсенал допоможе їй отримати більші поступки з боку Штатів, такі як значне послаблення санкцій.