Після референдуму у МЗС Туреччини підтвердили прихильність курсу євроінтеграції

Поділитися
Після референдуму у МЗС Туреччини підтвердили прихильність курсу євроінтеграції У ЄС і Туреччини є претензії один до одного © © European Council
У Анкари накопичилося чимало питань до Брюсселю. В ЄС пообіцяли оцінити результати референдуму у світлі зобов'язань Туреччини як кандидата в члени ЄС.

Політика європейської інтеграції залишається стратегічним пріоритетом Туреччини, заявив міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу після оголошення попередніх результатів конституційного референдуму в неділю, 16 квітня.

При цьому голова зовнішньополітичного відомства Туреччини висловив стурбованість у зв'язку з претензіями Брюсселя до Анкари.

"Туреччина виконує критерії маастрихтського договору. Однак ряд країн ЄС створюють штучні перешкоди на шляху відкриття нових пунктів переговорного досьє щодо вступу Туреччини в Євросоюз. Тобто Анкара готова до діалогу. Сторона, яка затягує процес - Євросоюз", – цитує міністра державне агентство Anadolu.

Чавушоглу висловив подив у зв'язку з тим, що претензії Анкари зустрічають критику в ЄС.

"Завдяки Туреччини потік нелегальних біженців з Сирії, Іраку та інших країн до країн ЄС знизився до мінімуму", - додав глава МЗС Туреччини.

В ЄС, у свою чергу, заявили, що взяли до відома оголошені результати референдуму про розширення повноважень президента Туреччини.

"Ми очікуємо оцінки Міжнародної спостережної місії БДІПЛ-ОБСЄ, в тому числі, що стосується очікуваних порушень", – сказано в спільній заяві президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, голови європейської дипломатії Федерики Могерини і єврокомісара з політики сусідства Йоганнеса Гана.

Конституційні поправки й особливо їх практична реалізація "оцінюватимуться у світлі зобов'язань Туреччини як країни-кандидата в члени Європейського союзу і в якості члена Ради Європи", підкреслили в Брюсселі.

"Ми закликаємо Туреччину розглянути стурбованості та рекомендації Ради Європи, включаючи надзвичайний стан. Зважаючи невеликої різниці в результаті референдуму і далекосяжних наслідків конституційних поправок ми також закликаємо турецьку владу шукати максимально можливий національний консенсус у їх здійсненні", - сказано в заяві.

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум щодо конституційної реформи. Згідно з даними державного інформагентства Anadolu, її прихильники з мінімальним відривом (51,4% проти 48,6%) здобули перемогу. Опозиція заявила про численні порушення під час голосування і про наміри оскаржити його результати в суді.

Ініціатори реформи пропонують внести 18 поправок до основного закону, які повинні суттєво розширити повноваження президента.

21 березня Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган повідомив, що після квітневого референдуму про зміни до конституції він може переглянути відносини з ЄС. Президент додав, що Європа вже не налякає Туреччину відмовою прийняття до Євросоюзу, а також пообіцяв, що Європа припинить "шпигувати" на території його країни.

Раніше, після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів Ердоган заявив, що методи німецьких властей "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.

Детальніше про кризу у відносинах між Туреччиною та ЄС читайте в статті Володимира Кравченка "Міст, який руйнують Анкара і Брюссель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі