Але справнім випробуванням для Білого дому буде те, що належить зробити після цього удару. Про це на сторінках New York Times пише колишній заступник Держсекретаря Джона Керрі демократ Ентоні Блінкен.
"Тепер у адміністрації появився важіль впливу, який вона може використати проти режиму Асада і Росії для того, щоб приборкати сирійські військові літаки, зупинити будь-яке застосування хімічної зброї, встановити справжнє перемир'я у сирійській громадянській війні і навіть піти далі в напрямку до домовленостей про передачу влади. Всі ці цілі вислизнули з рук адміністрації Барака Обами", - йдеться в статті.
Екс-урядовець зауважує, що при цьому Вашингтону потрібно недопустити появі побічних ефектів, таких як ускладнення у військовій кампанії проти "Ісламської держави" через загострення відносин з Москвою. Щоб добитися всього цього Трампу знадобиться те, чим його адміністрація мало цікавилася - розумна дипломатія. І вона, на думку Блінкена, повинна початися з Росією.
"Адміністрація повинна дати зрозуміти Москві, що вона притягне Росію до відповідальності за продовження дій Асада і заручиться підтримкою всіх подальших ракетних ударів, якщо буде потрібно. Крім того, повинні обумовити контртерористичну співпрацю з РФ, про яку вона так просить, тим, що Москва приборкає режим Асада і змусить його вести справжні мирні переговори з опозицією", - зауважує колишній урядовець.
Блінкен нагадує, що наступного тижня Держсекретар Рекс Тіллерсон відвідає Москву. На його думку, цей візит відіграє важливу роль в просуванні сигналів Вашингтона, а також у запобіганні ризику ескалації у відносинах з Росією.
Раніше повідомлялося, що військові США запустили 59 ракет по військовій базі урядових військ в Сирії, в районі провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.
Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті близько 100 осіб. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якого раніше публічно відмовилася.