Іран запроваджує санкції проти ще 61 американця, включаючи колишнього держсекретаря США Майка Помпео, оскільки місяці переговорів про відновлення ядерної угоди 2015 року зайшли в глухий кут, повідомляє Reuters.
Міністерство закордонних справ Ірану включило до чорного списку нових осіб, які висловлювали підтримку дисидентській групі «Моджахедин-е-Хальк». Серед американців, які потрапили під санкції, зокрема, адвокат колишнього президента США Дональда Трампа Руді Джуліані та колишній радник Білого дому з національної безпеки Джон Болтон.
Санкції, запроваджені проти десятків американців у минулому на різних підставах, дозволяють іранській владі конфіскувати будь-які активи, які громадяни США мають в Ірані. Ці кроки, оголошені після того, як президент США Джо Байден завершив свою поїздку на Близький Схід, виглядають значною мірою символічними, враховуючи ймовірну відсутність таких активів в Ірані.
Повідомляється, що Джуліані, Помпео та Болтон, усі республіканці, висловлювали підтримку «Моджахедин-е-Хальк». І Помпео, і Болтон працювали за часів Трампа.
Раніше Іран запровадив санкції проти 51 американця в січні та ще проти 24 громадян США у квітні.
Непрямі переговори Ірану зі Сполученими Штатами про відновлення ядерної угоди 2015 року почалися в листопаді у Відні і продовжилися в Катарі в червні. Але вони зайшли в глухий кут.
У 2018 році Трамп відмовився від угоди, назвавши її надто м’якою по відношенню до Ірану, і відновив жорсткі санкції США, що спонукало Тегеран до порушення ядерних обмежень, які передбачала угода.
Адміністрація Байдена пообіцяла підтримувати всіх американців, попри будь-які розбіжності щодо політики.
«Сполучені Штати захищатимуть своїх громадян. Це включає тих, хто служить Сполученим Штатам зараз, і тих, хто служив раніше. Ми єдині в нашій рішучості проти погроз і провокацій, і ми працюватимемо з нашими союзниками та партнерами, щоб стримувати будь-які напади з боку Ірану та відповідати на них», — заявив у суботу речник Держдепартаменту.
Раніше президент США Джо Байден виключив вихід своєї країни з Близького Сходу, оскільки порожнечу, що утворилася, заповнили б Китай, Росія або Іран. Джо Байден взяв участь у саміті лідерів дев'яти країн регіону, організованому у Саудівській Аравії.
Президент США заявив, що Вашингтон сповнений рішучості не допустити отримання Тегераном ядерної зброї.