Насильство проти вболівальників "Маккабі Тель-Авів" в Амстердамі поставило викликало занепокоєння в Ізраїлі щодо того, чи їхнім спортивним командам і вболівальникам безпечно їздити на ігри за кордон. Багато палестинців хочуть, щоб їм повністю закрили доступ через те, що Ізраїль веде війну з ХАМАСом, пише Голос Америки.
Голландська влада підтвердила, що після футбольного матчу в Амстердамі ізраїльські вболівальники зазнали нападу з боку натовпів молодих людей, розлючених закликами в соціальних мережах проти єврейського народу. Внаслідок вуличного насильства п'ятеро людей пройшли лікування в лікарнях, десятки нападників були заарештовані після погромів, які були названі антисемітськими владою в Амстердамі, Ізраїлі та в усій Європі.
Зараз уболівальники вже повернулися додому, де їх в аеропорту зустріли друзі.
Ізраїльські футбольні команди грають внутрішні ігри вдома, незважаючи на війну Ізраїлю та ХАМАСом. Але Європейський футбольний орган УЄФА постановив, що через війну з ХАМАСом Ізраїль не може приймати міжнародні ігри. Але насильство в Амстердамі може змінити ситуацію, і не лише у футболі: антисемітські випади частішають у різних країнах. І якщо світове суспільство рішучо не покладе цьому край, ситуація може стати непередбачуваною у будь-який час і у будь-якій країні.
Король Нідерландів Віллем-Олександр у розмові з президентом Ізраїлю Іцхаком Герцогом вибачився за єврейські погроми в Амстердамі й заявив: “Ми підвели євреїв Нідерландів під час Другої світової війни і підвели вас знову цієї ночі”.
Після подій у Амстердамі на три дні заборонили будь-які акції протесту.
До речі, Національна та клубна збірна України після початку війни Росії проти України також не приймала міжнародні ігри на своїй території. Та й домашні матчі футболісти грають у інших країнах.