Писав про катастрофу MH17 і отруєння Навального: в РФ оголосили в розшук журналіста Доброхотова

Поділитися
Писав про катастрофу MH17 і отруєння Навального: в РФ оголосили в розшук журналіста Доброхотова © Роман Доброхотов/Facebook
Кремль взяв курс на знищення залишків громадянського суспільства.

У Росії оголосили в розшук головного редактора The Insider Романа Доброхотова, повідомили «Інтерфакс» його адвокати. Доброхотов співпрацював з міжнародною організацією розслідувачів Bellingcat, його видання публікувало матеріал про причетність ФСБ до катастрофи рейса MH17, отруєння опозиціонера Алєксєя Навального та низку інших резонансних розслідувань.

«Роман був оголошений в розшук 23 вересня. Йдеться про кримінальну справу про незаконний перетин кордону», - розповіла адвокатка Юлія Кузнєцова.

За словами адвоката Сєргєя Тельнова, вранці 30 вересня правоохоронці прийшли з обшуком до будинку Доброхотова і у його батьків. Після шестигодинних обшуків дружину і батька журналіста відвезли на допит до Слідчого управління ФСБ Росії, не пустивши до них адвоката.

Згодом у ФСБ уточнили суть звинувачень. За версією спецслужби, журналіст в ніч з 31 липня на 1 серпня незаконно перетнув російсько-український кордон в районі пункті пропуску Коліщатівка (Воронезькаобласть). Перейти кордон йому нібито допомогли «інші особи».

«На підставі отриманих даних органами безпеки порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 322 КК Росії», - додали в спецслужбі.

Сам журналіст підтвердив виїзд за кордон, але заперечував, що робив це таємно і незаконно. За його словами, після серпневих обшуків у нього вилучили закордонні паспорти, але залишили внутрішній паспорт.

«Кримінальна справа про «незаконний перетин кордону» висмоктана з пальця. Я мав повне право залишати територію Росії. (...) Мета - чинити тиск на родичів, які насправді не мають жодного відношення до мого від'їзду, і отримати доступ до телефонів і комп'ютерів в надії прочитати нашу переписку і дізнатися, де я перебуваю», - цитує Доброхотова The Insider.

З міркувань безпеки журналіст не назвав країну, в якій перебуває зараз, але уточнив, що це не Україна. Від'їзд головного редактора не вплине на роботу видання.

«Я залишався в Росії до останнього. З 2018 роки мені все говорили, що після цих розслідувань продовжувати жити в Москві - божевілля й самогубство. Я ігнорував ці попередження і тільки коли співробітники ФСБ вибили двері моєї квартири, відібрали комп'ютери і телефони, стало зрозуміло, що працювати з країни мені вже не дадуть. Вони самі ж незаконно забрали мої закордонні паспорти, а тепер шиють кримінал, - що я при виїзді не скористався закордонним. Так це їх треба саджати за незаконне обмеження свободи пересування », - підсумував він.

У липні Мін'юст РФ вніс The Insider і низку інших ЗМІ до реєстру іноагентів.

Практика таврування неугодних організацій, ЗМІ та приватних осіб стала в РФ давно звичною. Щоб легально працювати, вони зобов'язані вказувати свій статус «іноземного агента» і проходити складні процедури звітності.

Однак на цьому звичному російському тлі останнім часом з'являються дедалі нові обмеження, що зачіпають політичні та особисті свободи громадян. Репресивні елементи внутрішньої політики РФ швидко складаються в систему. Яку? Читайте в статті Олексія Їжака «Чисте російське поле» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі