Очільник США Дональд Трамп анонсував проєкт відновлення економіки держави. За його словами, пік захворюваності новим коронавірусом у Штатах вже минув, пише Reuters.
"Битва триває, але дані свідчать про те, що країна пройшла пік нових випадків. Хоча ми повинні зберігати пильність, ясно, що наша агресивна стратегія працює і дуже добре працює, можу додати", - заявив Трамп.
Як відомо, станом на ранок, 16 квітня, кількість інфікованих зросла до 644 188 випадкі, з яких 28 579 виявилися летальними. Крім цього, повністю вилікуватися від коронавірусу вдалося 52 629 американцям.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп майже вирішив оголосити країну готовою повернутися до роботи вже 1 травня, але в Білому домі сперечаються про те, як спровокувати відновлення економіки в умовах нової пандемії коронавірусу і не зашкодити президенту наслідками.
Перед цим губернатор штату Нью-Йорк демократ Ендрю Куомо заявив про те, що відмовився виконувати наказ Трампа зняти карантин у штаті, якби це загрожувало життю мешканців на тлі пандемії коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19.
Раніше повідомлялося, що штат Нью-Йорк став епіцентром розповсюдження коронавірусу в Сполучених Штатах. Згідно з останніми даними, там зареєстровано більше випадків захворювання коронавірусом, ніж у будь-якій іншій країні світу.
Нагадаємо, що напередодні Дональд Трамп оголосив, що його адміністрація близька до завершення плану по відновленню роботи підприємств і скасування карантину для галузей економіки, аргументуючи це тим, що статистика смертей від COVID-19 у США "почала вирівнюватися".
Щоправда, губернатори штатів Нью-Джерсі, Коннектикут, Делавер, Пенсільванія, Род-Айленд, Каліфорнія, Орегон і Вашингтон домовилися про власний план по відновленню економічної діяльності і поступового скасування карантину для підприємств. Коли президента Трампа запитали про переговори між губернаторами, він відповів, що "рішення приймає президент", додавши, що його адміністрація буде погоджувати план і з керівництвом штатів.
Заява президента США прозвучала після того, як на адресу Трампа з'явилися звинувачення про відсутність плану відновлення економіки. Згідно з прогнозом банку JP Morgan, ВВП США з-за наслідків карантину може скоротитися на 40%. Аналогічне відновлення економічної діяльності почала Іспанія, де сотні тисяч людей вже повернулися на роботу.
Також глава Білого дому зазначив, що влада вже розпочала план по відкриттю кордонів, який буде готовий вже найближчим.