Підтримка ЄС політики Лівії сприяє погіршенню ставлення до біженців – The Guardian

Поділитися
Підтримка ЄС політики Лівії сприяє погіршенню ставлення до біженців – The Guardian Про це стало відомо у понеділок
Human Rights Watch звинувачує ЄС у підтримці мережі "нелюдських та принизливих" місць позбавлення волі мігрантів у Лівії.

Підтримка ЄС антимігрантської політики Лівії посилює знущання над мігрантами, включаючи безпричинне затримання, катування, сексуальне насильство, шантаж та примусову працю, повідомляє The Guardian.

Згідно зі звітом Human Rights Watch від 21 січня (було опитано 66 мігрантів та біженців в Лівії), інституції та держави-члени ЄС продовжують підтримувати місця затримання біженців, які характеризуються "нелюдськими та принизливими" умовами з "процвітаючим" насиллям.

Повідомляється, що вищі посадові особи ЄС знають про такі речі, але ніяк не діють.

Human Rights Watch повідомляє, що ЄС допомагає лівійській береговій обороні, дозволяючи перехоплювати мігрантів та біженців в морі, після чого відправляти їх назад до Лівії.

Зокрема, Італію звинувачують у абдикації, тобто відмові від відповідальності за координацію операцій на морі, тим самим намагаючись обмежити кількість людей, що прибуває на її територію.

У звіті вказано, що з 2016 року ЄС активізувала зусилля, щоб запобігти відпливу човнів з біженцями з Лівії. Політики та лідери ЄС обґрунтовують цей крок як політичну та практичну необхідність для захисту кордонів Європи, "зламу бізнес-моделі контрабандистів" та вирішення гуманітарної проблеми міграції.

Дослідження Human Rights Watch з'явилося після публікації нових даних Міжнародної організації з міграції, які показують, що незважаючи на політику ЄС у Лівії, за перші 16 днів 2019 року кількість мігрантів, які прибули в Європу морем становить 4216 біженці, і є майже вдвічі більшим, ніж дані за такий самий період минулого року.

За даними МОМ, за минулий тиждень в Середземному морі сталося 2 аварії човнів з мігрантами, і як наслідок, загинуло приблизно 170 біженців, які пливли з Лівії та Марокко. Один човен був помічений в п'ятницю патрульним італійським військовим кораблем, і за допомогою військово-морського гелікоптера вдалося врятувати 3 людей з 120, які залишили береги Лівії в четвер. Щодо іншого випадку, то 53 мігранти відпливли на човні з Марокко та загинули в Альборанському морі, в західній частині Середземномор'я, про що розповіла лише 1 людина з човна, яка змогла вижити.

Доповідь Human Rights Watch додає, що, в той час, коли МОМ допомогла більше, ніж 30 тисячам людям повернутися з Лівії до своїх країн, посилилось перехоплення біженців з боку лівійської берегової охорони, за підтримки ЄС, і це призвело до збільшення кількості мігрантів та біженців затриманих в Лівії до 8-10 тисяч осіб, у порівнянні з кількістю 5200 у квітні 2018 року.

Службовці з Human Rights Watch відвідували місця перебування затриманих в Тріполі, Місраті і Зуварі, де було зафіксовано нелюдські умови, переповненість людьми, неякісну їжа та воду, антисанітарні умови, недоїдання, відсутність медичної допомоги, насильство з боку охорони, побиття та використання електрошокерів проти затриманих біженців.

Як повідомила Джуді Сандерленд, провідний автор звіту, зусилля на пом'якшення ситуації, поліпшення умов у місцях ув'язнення та спроб підвищити потенціал і професіоналізм лівійської берегової охорони виявилися невдалими, головною метою залишається зменшення кількості прибулих біженців на європейські береги.

Раніше повідомлялося, що у 2018 році у світі загинула рекордна кількість мігрантів. Найбільше людських жертв зафіксовано на міграційному маршруті з Африки в Європу по Середземному морю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі