Підсумки президентських виборів у Хорватії: буде другий тур

Поділитися
Підсумки президентських виборів у Хорватії: буде другий тур Лідирує чинний президент © © European Council
Жоден з трьох кандидатів не отримав переважної кількості голосів

В Хорватії проходять президентські вибори. Після підрахунку 99% голосів виявилося, що перше місце посів колишній прем'єр-міністр Зоран Мілановіч. Проте жоден з трьох кандидатів не набрав необхідної для перемоги кількості голосів, тому президентська гонка вийшла у другий тур, де будуть змагатися чинний президент Колінда Грабар-Кітарович і Зоран Мілановіч.

Кандидат соціалістичних демократів і колишній прем'єр-міністр Зоран Мілановіч зайняв перше місце в першому турі президентських виборів у Хорватії, заявила Державна виборча комісія у неділю, 22 грудня, після підрахунку 99% голосів, повідомляє Reuters.

Мілановіч отримав 29,5% голосів, випередивши чинного правоцентристського президента Колінду Грабар-Кітарович, кандидата від правлячого Хорватського демократичного союзу (ХДС), з 26,7%. Незалежний кандидат Мирослав Скоро, популярний співак з консервативними націоналістичними поглядами, зайняв третє місце з 24,4% голосів.

Мілановіч і Грабар-Кітарович зустрінуться у фіналі 5 січня 2020 року.

Президентська роль у Хорватії є в значній мірі церемоніальною, оскільки глава держави не може накладати вето на закони, але має право голосу в питаннях зовнішньої політики і оборони. У президента є п'ятирічний термін повноважень, наступний з яких розпочинається у лютому 2020 року.

Незважаючи на друге місце в першому турі, Грабар-Кітарович, чий перший термін перебування на посаді деякі спостерігачі оцінили як досить м'який, з невеликим політичним змістом і великою кількістю популістської патріотичної риторики, здається фаворитом у другому турі.

"Праві виборці" Скоро" навряд чи підтримають Мілановича, тому Грабар-Кітарович, схоже, має намір розраховувати на збільшення числа потенційних виборців у другому турі", - сказав політолог Давор Гьенеро.

Другий тур об'єднує кандидатів двох найбільших партій в рік, коли Хорватія також проведе парламентські вибори, швидше за все, восени.

Щодо України Хорватія дотримується позиції ЄС, не висловлюючи, втім, особливих претензій до Росії. У квітні відбулася зустріч Хорватії та України з питань євроінтеграції, де йшлося, в тому числі, і про окуповані території, і хорвати пообіцяли поділитися вдалим досвідом реінтеграції Подунав'я, регіону на кордоні з Сербією, де в 1996-1998 роках було відновлене мирне життя і взаємини людей. Цю програму реінтеграції вважають найуспішнішою в історії ООН.

Через шість років після вступу Хорватії до Європейського Союзу балканська країна отримала зелене світло від Європейської комісії на приєднання до Шенгенської зони. Офіційно це рішення буде опубліковано вже у вівторок, 22 жовтня 2019 року, пише Bloomberg.

Після того, як приєднання країни до Шенгенської зони буде затверджено Європейською комісією, позитивне рішення з цього питання має прийняти також Європейська рада.

Як пояснюють у Європейській комісії, робота по завершенню всіх необхідних оцінок з приводу приєднання Хорватії йде добре і "як тільки будуть виконані всі критерії" Хорватія стане повноправним членом Шенгенської зони.

На сьогоднішній день Хорватія є останньою країною, яка стала членом Європейського Союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі