Сізару Сайоку, затриманому за підозрою в розсилці потенційно небезпечних посилок американським політикам, загрожує до 58 років в'язниці, повідомив генеральний прокурор США Джеф Сешнс на брифінгу в п'ятницю, 26 жовтня.
Генпрокурор уточнив, що оголошене затриманому обвинувачення складається з п'яти пунктів: перевезення вибухонебезпечних речовин, незаконна відправка вибухонебезпечних речовин поштою, погрози на адресу колишнього президента та інших осіб, загрози систем зв'язку і замах на колишніх і діючих федеральних службовців.
Сешнс також нагадав, що в США діє презумпція невинності, і Сайока не можна називати злочинцем, поки суд не виніс йому обвинувальний вирок.
"Я хочу всім нагадати, що підозрюваний у цій справі, як і в будь-якому іншій справі, залишається невинним, поки його вину не буде доведено", - підкреслив генпрокурор.
Як повідомлялося, 26 жовтня у Флориді затримали 56-річного Сізара Сайока. Його підозрюють у розсилці як мінімум 12 потенційно небезпечних посилок, які отримали американські політики та публічні особи, а також телеканал CNN. Сайока раніше заарештовували за крадіжки, сімейне насильство і публічні погрози. У затриманого немає постійної роботи, і він є гарячим шанувальником президента США Дональда Трампа.
24 жовтня, у поштовій скринці Білла і Гілларі Клінтонів виявили бомбу, схожу на вибуховий пристрій, виявлений в будинку мільярдера Джорджа Сороса напередодні. Потім спецслужби США перехопили підозрілу посилку, яка була адресована Бараку Обамі. Співробітники служби ідентифікували посилку, як "потенційну вибуховий пристрій". У білому домі назвали терактами спробу замаху на двох президентів США і екс-очільницю Держдепартаменту.
Підозрілі посилки отримали губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, екс-генпрокурор Ерік Холдер і конгресмен від Каліфорнії Максін Вотерс і екс-голова Національної розвідки Джеймс Клеппер. Усі вони - представники Демократичної партії США.
Посилку з вибуховим пристроєм і білим порошком відправили також до центрального офіс CNN у Нью-Йорку. Повідомлялося, що вона була адресована екс-директорові ЦРУ Джону Бреннану, який співпрацює з телеканалом.
Розслідування розсилки посилок з вибухівкою доручили ФБР.