Про це повідомляє Financial Times з посиланням на власні джерела в Конгресі. Серед можливих варіантів, за що цього разу Вашингтон може покарати Тегеран, розглядаються сценарії тиску через програму розробки балістичних ракет чи за порушення прав людини.
Також команда Трампа навіть не починала думати над тим, як вона підійде до угоди щодо іранської ядерної програми.
"Вони вже пильно вивчають свої можливості, серед яких вивчаються і санкції, не пов'язані з ядерною програмою", - сказав неназваний американський чиновник.
Під час виборчої кампанії Дональд Трамп називав угоду з Іраном про його ядерну програму "найгіршою угодою, про яку хоч колись вели переговори". При цьому він обіцяв розірвати її і почати нові переговори.
Прихильники запровадження нових санкцій у Конгресі переконані, що це допоможе натиснути на Тегеран і змусити його піти на деякі поступки, зокрема відмовитися від військової підтримки груп бойовиків на Близькому Сході. Однак, ризик від такого кроку полягає в тому, що це може розлютити американських партнерів у Європі, які теж підписали цю угоду. Це може призвести до того, що міжнародний тиск на Іран буде не таким сильним, як хотілося б команді Трампа.
Нещодавно Сенат США висловився за продовження санкцій проти Ірану на десять років. Документ відправлений на підпис Бараку Обамі, і сенатори впевнені в тому, що він його підпише.
Угоду з ядерної програми Ірану було досягнуто 14 липня 2015 року. В ній Тегеран погодився на низку поступок своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.