Зовнішню політику у Німеччині визначає канцлер, тому постачання далекобійних ракет Taurus без участі Олафа Шольца неможливе, вважає колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Хоча, як зазначив він в інтерв’ю Liga.net, очільниця німецького МЗС Анналена Бербок теж «має свій маневр у питанні зовнішньої політики».
«Я думаю, що рішення він вже прийняв, але коли, як, за яких умов, що можливо – він це пояснює всередині, це непублічна історія. Проте обійти його з боку Анналени Бербок і якось «підступно» в гарному сенсі відправити Taurus без Шольца – неможливо… Тобто Анналена Бербок має свій маневр у питанні зовнішньої політики, але врешті-решт зовнішню політику визначає канцлер», – вважає Клімкін.
Ексміністр також нагадав про зустріч в рамках Веймарського трикутника та додав, що багато питань обговорювалися відверто під час зустрічі Шольца, президента Франції Еммануеля Макрона та прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска.
«Подивимось, як Шольц буде поводити себе в цих питаннях. Справа не тільки в Taurus, але є дуже багато інших речей. Для німців це непроста історія, бо вони мають дуже пацифістське суспільство, травма Другої світової війни вже менше проглядається», – додав Клімкін.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкидає постачання Taurus Києву, оскільки побоюється, що це може безпосередньо втягнути Німеччину у війну. Ракети Taurus характеризуються великою дальністю дії — близько 500 кілометрів, та високою точністю. Така зброя дозволила б знищувати російські склади боєприпасів, захищені командні центри та життєво важливу військову інфраструктуру РФ далеко за лінією фронту. Противники передачі ракет вказують на загрозу ескалації, оскільки Taurus можуть дістати навіть до цілей у Москві.
Повідомлялося, що Британія запропонувала Німеччині допомогу в питанні передачі Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. Одним із можливих варіантів можуть бути «кругові поставки»: Берлін передасть Taurus Британії, а Лондон відправить Києву крилаті ракети Storm Shadow. Однак у Німеччині немає єдності щодо такої «схеми».