Перед виборами в Італії виборці втрачають віру в політику - The Guardian

Поділитися
Перед виборами в Італії виборці втрачають віру в політику - The Guardian Італійці вважають, що у їхніх політиків немає довгострокового бачення майбутнього країни. © Flickr/Jonathan Parkes
До 40% виборців від 18 до 25 років можуть не прийти на дільниці у неділю.

Федеріко один з багатьох молодих італійців, які можуть вперше взяти участь у парламентських виборах своєї країни. Політики в Італії не вражають хлопця, як і багатьох його однолітків. Втім, він все одно збирається піти голосувати.

"Звісно, я піду на ділицю", - сказав The Guardian 21-річний стундент інженерного факультету.

"Але я поставлю великий хрест на бюлетені. Ніхто з політиків не чесний, всі вони лише використовують пропаганду", - додав він.

Федеріко, який відмовився називати своє прізвище, кожного ранку їде на навчання в Рим на потязі з Орте, маленького містечка в регіоні Лаціо. На дорогу йому доводиться витрачати 50 хвилин. Компанію йому складає інший студент на ім'я Марко. Він не впевнений, чи варто взагалі голосувати, але все одно вивчив список кандидатів.

Сільвіо Берлусконі домінував у італійській політиці з початку 90-х років. Його другий прихід до влади відбувся через чотири роки після народження Федеріко і Марко. Тепер коаліція правих партій, створена 81-річним мільярдером, знову лідирує в опитуваннях. Берлусконі намагається повернутися в політику після років скандалів.

"Берлусконі ніколи не йде геть", - сказав виданню Марко.

Обоє студентів розповіли також, що розчаровані молодими політиками-кандидатами, такими як 31-річний лідер "Руху п'яти зірок" Луїджі Ді Маіо. Політична сила стала однією з найпопулярніших в Італії за останні 9 років завдяки виборцям віком від 25 до 40 років, яким сподобалися заклики Ді Маіо побороти корупцію і повалити старі еліти.

"Подивіться, що відбувається з "Рухом п'яти зірок". Вони кажуть, що віддадуть частину своїх зарплат на допомогу малому бізнесу. Але в деяких випадках це не правда. Вони вдають, що вони інші. Але насправі вони такі ж, які і решта політиків", - сказав виданню Федеріко.

22-річна працівниця магазину Валентіна Просперіні сказала, що вона буде голосувати у цю неділю, але ще не вирішила, яку партію підтримати. Опитування передбачають, що до 40% виборців у Італії віком до 25 років можуть утриматися від участі у виборах.

Але Просперіні сказала: "Дуже важливо брати участь. Найважливіша для мене тема - це робочі місця. Роботу знайти важко, і коли це вдалося, доводиться триматися за неї".

Аналітики кажуть, що зростання політичної апатії італійців стосується не лише молоді. В цілому близько 30% виборців планують не брати участь у голосуванні.

"Частково це через втрату довіри до політиків", - сказав голова центру опитувань IPR Антоніо Ното.

"Десятиліття тому рівень довіри до політичних партій був близько 10%, а зараз цей показник становить 7%. Люди думають, що голосувати марно", - додав він.

Часті зміни лідерства також підживлюють невдоволення. Уряд Паоло Джентілоні вже 65-й у Італії з часів Другої світової війни. Але найбільше виборців тривожить фінансове благополуччя, оскільки відновлення країни після затяжної рецесії втрачає темп.

"Італійці почуваються біднішими, ніж 5 років тому. Вони не помітили жодного покращення у якості свого життя", - сказав Ното.

53-річний ветеринар Барбара Фаціо теж збирається зіпсувати свій бюлетень. Вона не вірить, що якась партія може виконати обіцянки щодо змін.

"Ні в кого немає довгострокового бачення. Італія після війни була на передовій інновацій, люди тяжко працювали і вчилися. А зараз вони лише думають про те, щоб заробити гроші якомога швидше. Щодо Берлусконі, він схожий на Дональда Трампа персонаж. Люди думають, що проголосувавши за нього їм буде краще", - сказала Фаціо.

Коаліція Берлусконі, яка включає 5 правих радикальних партій, зараз на першому місці в опитуваннях. За нею слідує популістський "Рух п'яти зірок", а на третьому місці опинилася лівоцентристська "Демократична партія" на чолі з колишнім прем'єр-міністром Маттео Ренці.

Кількість італійців, які не хочуть голосувати, почала зростати на початку 90-х років після того, як штрави за відмову від участі в голосуванні були скасовані в 1992-му. Явка в 2013 році на парламентських виборах складала 75,19%. І це був найнижчий рівень з 1946 року.

"Покоління після Другої світової війни були соціалізовані завдяки думці, що голосувати - це обов'язок", - сказав політолог Університету LUISS в Римі Лоренцо Де Сіо.

Результат виборів, які пройдуть у неділю, найвірогідніше, буде визначений голосами 10 мільйонів італійців, які ще не вирішили, за кого голосувати.

"Є ті, хто скаже: "Я не хочу Берлусконі", і ті, хто вирішить: "Я не хочу Ренці, бо він копія Берлусконі". Так "Рух п'яти зірок" може отримати нові голоси. Втім, є і ті, хто скаже про своє розчарування і не буде голосувати зовсім", - сказав засновник консалтингової фірми Policy Sonar Франческо Джаліетті.

Раніше видання Politico писало, що у ЄС є низка причин непокоїтися через Італію. Перед усім, країна може стати проблемою для єврозони зі своїм держборгом на рівні 130% від ВВП. При цьому, перед виборами жодна з партій не запропонувала способу, як його скоротити. Натомість вони змагаються в тому, хто з них краще може його збільшити. Крім того, хто б не переміг на італійських виборах, Росія буде задоволена. Адже всі політичні сили так чи інакше виступають за пом'якшення чи скасування санкцій ЄС проти Росії.

Нагадаємо, що в Італії президент розпустив парламент. Проведення дострокових парламентських виборів призначено на 4 березня. Згідно з останніми опитуваннями, жодна з італійських партій не зможе сформувати парламентської більшості. Найбільшою підтримкою користується популістська партія "Рух п'яти зірок", очолювана коміком і блогером Беппе Грілло (28%), на другому місці - правляча в Італії Демократична партія (23%).

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі