Для цього міноборони США привернуло "цілу армію підрядників і субпідрядників - від багатих військово-промислових корпорацій до фірм, які мають зв'язки з організованою злочинністю", з'ясувалося в ході спільного розслідування Балканського об'єднання журналістів-розслідувачів (BIRN) і Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).
У публікації за результатами розслідування повідомляється, що "балканські і східноєвропейські виробники зброї, які і так працюють на повну потужність для постачання сирійської війни, не здатні задовольнити цей попит. Тому Міністерство оборони США звернулося до інших постачальників з Казахстану, Грузії та України, знизивши при цьому вимоги до виробничих стандартів".
З якими конкретно компаніями з зазначених країн працював Пентагон, в публікації не зазначено.
Повідомляється, що масштабні закупівлі зброї почалися у вересні 2015 року при президенті Обамі. До травня поточного року тільки на автомати Калашникова, ручні протитанкові гранатомети (РПГ), міномети, а також інша зброя і боєприпаси було витрачено в цілому більше 700 мільйонів доларів.
На закупівлю озброєння для Сирії в Україні Пентагон через власні компанії витратив 17,3 млн доларів.
Нагадаємо, збройний конфлікт у Сирії триває з березня 2011 року. В ООН заявляють, що війна в країні забрала життя понад 220 тисяч чоловік. Хоча заступник генсека ООН з гуманітарних питань Стівен О'Браєн не виключив, що кількість жертв може значно перевищувати офіційні дані і досягати 500 тис. чоловік.
Раніше повідомлялося, що іракські урядові війська почали наступна місто Таль-Афар, який знаходиться під контролем бойовиків терористичної організації "Ісламська держава". Ірак також звернувся до міжнародного співтовариства з проханням про допомогу в пошуку та документуванні доказів злочинів, скоєних бойовиками ІДІЛ.