Пентагон вивчає можливість використання COVID-19, як біологічної зброя ворогами США. В рамках програми з біологічної та хімічної безпеки в дослідження і боротьбу з коронавірусом вклали 150 млн доларів США, повідомляє Politico з посиланням на джерела.
За даними видання, таке положення справ демонструє зростаюче розуміння вірусу і ризиків, які він несе, з боку апарату національної безпеки.
Як відзначили представники міністерства оборони і розвідслужб, це не означає, що вони вважають, що вірус був створений спеціально для використання в якості зброї.
"У своєму природному стані вірус може бути використаний в якості біологічної зброї менш просунутими в технічному плані групами, або країни з більш розвинутою програмою біологічної зброї можуть змінити його характеристики", - говорить Енді Вебер, екс-помічник міністра оборони за програмами ядерного, хімічного і біологічного захисту при Обамі.
Експерти з біозахисту кажуть, що COVID-19 навряд чи стане зброєю через його вкрай заразну природу, яка може мати неприємні наслідки для будь-якої групи, яка намагається поширити його. Однак, ФБР вже фіксує випадки, коли "члени екстремістських угруповань заохочують один одного поширювати вірус у разі зараження".
Розвідувальне співтовариство США приступило до оцінки потенціалу супротивників для використання коронавірусу в якості зброї, зокрема, проти цілей особливої важливості.
Міністерство оборони нещодавно перемкнуло свою увагу на більш ретельний моніторинг такої можливості, заявили три джерела, знайомі з ситуацією.
Раніше, стратегічні сили США перевели на надзвичайний стан у зв'язку з пандемією. Офіцери Сполучених Штатів Америки, службовці на командних пунктах міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) "Мінітмен-3", були переведені на надзвичайний стан.
Також, Пентагон продовжив на місяць заборону на поїздки військових. Заступник міністра оборони США не уточнив, чи вплине допомога на репатріацію солдатів в зонах конфлікту, таких як Ірак, Афганістан і Сирія.