Пенс опублікує стенограму розмови з Зеленським

Поділитися
Пенс опублікує стенограму розмови з Зеленським © Flickr/Gage Skidmore
Віце-президент США переконаний, що записи двох телефонних розмов допоможуть виправдати президента Дональда Трампа.

Віце-президент США Майкл Пенс заявив, що готується до оприлюднення стенограми своїх телефонних розмов з президентом Володимиром Зеленським. Чиновник підкреслив, що він вже працює з адвокатами Білого дому для врегулювання цього питання, пише Politico.

За його словами, записи двох телефонних розмов допоможуть виправдати президента Дональда Трампа. Пенс сказав, що він "ніколи не обговорював питання сім'ї Байденов" із Зеленським.

"Давайте дуже чітко скажемо, що президент Зеленський сказав, що тиску не було... І чітке прочитання стенограми показує, що в розмові Трампа з президентом Зеленським не було жодної "послуги за послугу", - заявив віце-президент США.

У свою чергу, Пенс неодноразово уникав питань про те, чи знав він про намір Трампа попросити Зеленського розслідувати справу Байдена, головного претендента на посаду президента від демократів в 2020 році.

На питання, чи знає він про прохання Трампа, віце-президент США відповів: "Все що я можу вам сказати, так це те, що це лише наші внутрішні обговорення між президентом і нашою командою. Ми співпрацюємо з українською стороною і повністю зосереджені на більш великих питаннях. Наприклад, таких як: відсутність підтримки європейської і як викорінити корупцію".

У п'ятницю, 4 жовтня, Палата демократів офіційно у своєму листі до віце-президента запросила стенограму дзвінка між Пенсія та Зеленським, а також безліч інших документів.

Варто відзначити, що в цілому більше двадцяти українських і американських чиновників виявилися прямо або побічно причетні в грандіозний скандал з телефонними переговорами президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського.

Крім самих Трампа і Зеленського, адвоката Трампа Рудольфа Джуліані, кандидата на посаду президента США, екс-віце-президента Джо Байдена і його сина Хантера, туди потрапили генеральний прокурор США Вільям Бар, державний секретар Майкл Помпео, віце-президент США Майк Пенс, в. о. директора Національної розвідки США Джозеф Магуайр, радник Трампа Патрік Чипполоне, деякі конгресмени – спікер Палати представників Ненсі Пелосі, голова Розвідувального комітету Адам Шифф і головний член цього комітету Девід Нуньєс, активний захисник Трампа в процесі розслідування у процедурі імпічменту.

З боку України в процесі відзначилися колишні генпрокурори Юрій Луценко і Віктор Шокін, крім того, згадуються імена помічника Президента України Андрія Єрмака, спеціального представника США по Україні Курта Волкера, радника Державного департаменту США Ульріха Брехбула, посла США при ЄС Гордона Сондленда, колишнього посла США в Україні Марі Йованович, генерального інспектора розвідки США Майкла Аткінсона.

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їхні питання.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі