Пекін загрожує відповісти на "неприйнятні" заходи щодо боротьби з вірусом

Поділитися
Пекін загрожує відповісти на © Getty Images
Після пом'якшення Китаєм антиковидних заходів у ЄС та США навпаки посилили заходи ковід-контролю до туристів із КНР.

Уряд Китаю піддав різкій критиці вимоги щодо перевірки на COVID-19, що пред'являються до туристів з Китаю, і пригрозив відповідними заходами щодо відповідних країн, серед яких США та кілька європейських держав, повідомляє AP NEWS.

"Ми вважаємо, що обмеження на в'їзд, прийняті деякими країнами щодо Китаю, не мають наукового обґрунтування, а деякі надмірні методи ще більш неприйнятні", — заявив представник МЗС Мао Нін на щоденному брифінгу у вівторок.

"Ми рішуче виступаємо проти спроб маніпулювати COVID у політичних цілях і прийматимемо контрзаходи, засновані на принципі взаємності", — сказала вона. Мао не уточнила, які кроки може зробити Китай.

Ці коментарі були найрізкішими на сьогодні з цього питання з боку Китаю. Цього тижня Австралія та Канада приєдналися до зростаючого списку країн, які вимагають від мандрівників з Китаю складати тест на COVID-19 перед посадкою на рейс, оскільки Китай бореться із загальнонаціональним спалахом коронавірусу після різкого ослаблення обмежень, які діяли протягом більшої частини пандемії.

Інші країни, включаючи США, Великобританію, Індію, Японію та низку європейських держав, оголосили про посилення заходів щодо перевірки на COVID-19 мандрівників з Китаю на тлі занепокоєння з приводу відсутності даних про ситуацію в Китаї та побоювань, що можуть з'явитися нові варіанти вірусу.

Прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн виступила на захист тестів. Починаючи з середи, всі, хто летить з Китаю до Франції, повинні будуть пред'явити негативний тест на вірус, зроблений протягом попередніх 48 годин, а після прибуття будуть тестуватися.

"Ми виконуємо свою роль, мій уряд виконує свою роль, захищаючи французів", — сказала Борне у вівторок в ефірі радіостанції "Франс-Інфо".

З четверга Великобританія вимагатиме, щоб пасажири з Китаю проходили тест на COVID перед посадкою у літак. Міністр транспорту Марк Харпер сказав, що вимога введена для "збирання інформації", оскільки Пекін не ділиться даними про коронавірус.

За його словами, співробітники охорони здоров'я проведуть тестування зразків пасажирів після прибуття до Великобританії, але карантин для тих, у кого тест виявиться позитивним, не потрібний.

"Політика щодо тих, хто прибуває з Китаю, в першу чергу спрямована на збір інформації, якою китайський уряд не ділиться з міжнародною спільнотою", - сказав Харпер в інтерв'ю радіостанції LBC у вівторок.

Агентство охорони здоров'я Швеції заявило у вівторок, що він закликав уряд країни вимагати від мандрівників з Китаю пред'явлення нещодавнього негативного тесту на COVID-19.

Заява агентства прозвучала в той момент, коли Швеція, яка прийняла на себе голову ротацій у ЄС, скликала на середу засідання, щоб спробувати узгодити спільну європейську лінію.

Австрія також планує перевірити стічні води всіх літаків, що прибувають з Китаю, на наявність нових варіантів коронавірусу, повідомило у вівторок Австрійське агентство друку, за аналогічною заявою Бельгії, зробленою днем раніше.

Минулого тижня китайські чиновники охорони здоров'я заявили, що вони представили дані у GISAID, глобальну платформу для обміну даними про коронавірус.

Версії вірусу, які викликають інфекції в Китаї, "дуже схожі" на ті, що спостерігалися в різних частинах світу в період з липня до грудня, повідомила GISAID у понеділок.

Мао, представник Міністерства закордонних справ Китаю, сказав, що органи охорони здоров'я нещодавно провели відеоконференцію з ВООЗ для обміну думками про поточну ситуацію з COVID, медичне лікування, вакцинацію та інші технічні питання, і домовилися продовжувати технічні обміни, щоб допомогти якнайшвидше покласти край пандемії..

Китай, який упродовж більшої частини пандемії дотримувався стратегії "нуль-COVID", що передбачає жорсткі обмеження, спрямовані на придушення вірусу, у грудні різко пом'якшив ці заходи. Китайська влада раніше заявила, що з 8 січня іноземним мандрівникам більше не потрібно буде проходити карантин після прибуття до Китаю, що відкрило дорогу жителям Китаю до подорожей, але також і викликало стурбованість країн, що приймають, оскільки в КНР почалося різке зростання кількості інфікованих.

У грудні COVID'ом інфікувалося 250 мільйонів китайців.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі