Парламентські вибори в Росії стануть зовнішньополітичним випробуванням для Байдена — The Washington Post

Поділитися
Парламентські вибори в Росії стануть зовнішньополітичним випробуванням для Байдена — The Washington Post © mjayit.blogspot.com
Кремль хоче контролювати наступні вибори, але результат може бути не зовсім таким, як він очікує.

У міру наближення Росії до парламентських виборів, призначених на 19 вересня 2021 року, Кремль все більше стурбований повторенням публічної невдачі, якої зазнав на минулорічних виборах у Москві. Багато кандидатів від правлячої партії "Єдина Росія" програли менш відомим політичним іменам або технічним кандидатам від менших політичних партій, навіть після того, як реальних опонентів було дискваліфіковано з виборчого бюлетеня. Ймовірно, вже пройшли ті часи, коли режим російського лідера Володимира Путіна міг забезпечити домінування своєї партії традиційними методами, такими як примус державних службовців, контроль над ЗМІ або відсторонення опозиційних кандидатів. Всі ці методи все ще існують, але, схоже, вони вже не працюють, пише The Washington Post.

Росіяни втомлюються від правління однієї людини протягом двох десятиліть. Згідно з повідомленнями ЗМІ, найвищі чиновники Кремля на недавньому засіданні заявили лідерам "Єдиної Росії", що Путін хоче, аби його партія отримала більшість на виборах у вересні - це означає, що їй потрібно буде виграти принаймні 300 із 450 місць у Державній Думі, нижній палаті російського парламенту.

Така директива знаменує значну зміну в стратегії режиму. До недавнього часу планувалося «розбавити» голосування безліччю новостворених фейкових партій, забезпечуючи при цьому слухняний парламент в будь-якій комбінації схвалених Кремлем партій, що складають поточну Думу, і які забезпечують фактично одностайне прийняття ініціатив Путіна, такі як нещодавні поправки до конституції, спрямовані на скасування обмежень президентського терміну. Це була модель, заснована на політичній системі колишньої Східної Німеччини. На відміну від СРСР з однопартійністю, у східнонімецький парламент технічно входили представники кількох партій, за які голосували "правильним" шляхом.

Здається, такої стратегії вже недостатньо - і запропонована причина така ж помітна, як і сама директива. Існують припущення, що намагання отримати більшість правлячої партії повинне стати головним чином повідомленням для адміністрації нового президента США Джо Байдена, щоб продемонструвати "високий рівень громадської підтримки" Путіна.

"Ми повинні показати єдність перед лицем ворога", - сказав керівник політичного відомства Кремля,  Андрій Ярін членам "Єдиної Росії".

Проблема в тому, що ця мета може стати недосяжною. З огляду на те, що згідно з результатами опитувань, підтримка «Єдиної Росії» коливається приблизно в межах 30%, а багатьом її кандидатам судилося програти в одномандатних округах завдяки успішній ініціативі тактичного голосування, очолюваній лідером опозиції Олексієм Навальним, здається, шанси правлячої партії здобути більшість не такі вже й великі.

За винятком, звичайно, найгрубіших методів: вкид бюлетенів. Як колись зауважив Сталін, саме голосування "є абсолютно неважливим, надзвичайно важливим є хто і як буде підраховувати голоси". Кремлівські чиновники вказують, що нещодавно запроваджене триденне голосування, з бюлетенями, що зберігаються протягом ночі в офісах виборчих комісій без незалежного контролю, може дозволити "плавно модифікувати" результати. Як відверто заявив один чиновник, "директива президента - це директива президента". Не чекайте на сюрпризи в офіційних результатах виборів у ніч на 19 вересня.

Важливо те, що відбувається далі. В останні роки в сусідніх з Росією районах - від Сербії до Грузії та України - масштабні та очевидні фальсифікації виборчих бюлетенів свого часу призвели до масових протестів.

У самій Росії відкриті фальсифікації на користь «Єдиної Росії» на парламентських виборах 2011 року призвели до безпрецедентних протестів проти правління Путіна. Тоді режим мав достатньо сили, щоб протистояти тиску громадськості. Сьогодні ситуація може бути іншою.

Аналітики прогнозують масові акції протесту в Росії на 2024 рік, рік, можливо, Путін спробує отримати черговий термін президенства із порушенням конституційних обмежень. А «тест» у вересні буде не лише на стійкість російського громадянського суспільства, але і на дотримання Заходом своїх принципів. На недавньому слуханні в Європарламенті Навальний закликав західних лідерів відмовитись визнати результати голосування, якщо кандидати від опозиції будуть заблоковані на виборах. Вибори в Росії можуть стати першим великим випробуванням зовнішньої політики для наступного лідера США Джо Байдена, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі