Незважаючи на спроби опозиції зірвати голосування, верхня палата парламенту Японії прийняла закон, який дозволяє використовувати війська сил самооборони країни за межами національної території, повідомляє "Російська служба Бі-бі-сі".
Таким чином, японські військові отримають право діяти за кордоном вперше з 1945 року, коли Японія капітулювала перед союзниками в результаті поразки у Другій світовій війні.
Парламент затвердив зміни до пацифістської післявоєнної конституції країни, яка забороняла використання створених в 1954 році сил самооборони за кордоном.
Як заявляв прем'єр-міністр Сіндзо Абе, ініційований ним закон необхідний, щоб мати змогу дати відповідь на нові виклики, зокрема на загрозу з боку Китаю.
При цьому численні противники цього кроку продовжують акції протесту проти скандального закону. Вони побоюються, що Японія може виявитися втягнутою у військові операції свого основного союзника – США.
Напередодні в Японії опозиція перешкоджала прийняттю законопроекту про сили самооборони. Законопроект проходить схвалення в спеціальному комітеті верхньої палати парламенту, робота якого ось вже другий день постійно переривається діями опозиції, яка блокує залу проведення засідання вже дев'ять годин поспіль.
30 серпня в японській столиці пройшла масова акція протесту проти закону, що розширює повноваження національних сил самооборони, який прийняла в липні ключова нижня палата парламенту країни, в ній взяли участь близько 120 тисяч осіб. Це був не перший протест через документа про сили самооборони. Так, 23 серпня демонстрації пройшли в 60 містах по всій країні. У Токіо тоді близько 6,5 тис людей зібралися в центральному районі Сібуя.