Парламент Естонії закликав закрити небо над Україною

Поділитися
Парламент Естонії закликав закрити небо над Україною © Scanpix/Postimees
Це перший заклик про такий крок на рівні парламенту іншої країни.

Парламент Естонії Riigikogu у понеділок, 14 березня, 90 голосами "за" зі 101 можливих ухвалив звернення до парламентів держав-членів ЄС та НАТО, а також інших держав про закриття неба над Україною, повідомляє громадське видання ERR.

"Рійгікогу висловлює підтримку захисникам та народу України в їх боротьбі з Російською Федерацією, яка розв'язала злочинну війну, та закликає надати Україні всебічну підтримку у війні за збереження своїх свобод, суверенітету та територіальної цілісності", - йдеться у резолюції парламенту.

Законодавчий орган Естонії підкреслив, що неспровокована агресія і військова діяльність Російської Федерації є злочином проти світу, який не має терміну давності, який має спричинити покарання.

Рійгікогу звернувся до держав-членів ООН, щоб вони негайно вжили заходів щодо встановлення забороненої для польотів зони, щоб уникнути масових жертв серед цивільного населення України, а також закликав парламенти інших держав прийняти заяви, які закликають відповідні уряди підтримати введення додаткових санкцій проти Росії та Білорусі.

Зокрема, серед запропонованих санкцій всеосяжне торговельне ембарго, яке обмежило б потенціал держав-агресорів у веденні війни, закрити свій повітряний простір і порти для літаків і кораблів Російської Федерації, а також виключити Россі з Ради Європи.

"Рійгікогу звертається до держав-членів із закликом підтримати офіційну заяву України про набуття статусу держави-кандидата Європейського союзу та закликає надати Україні дорожню карту для досягнення членства в НАТО", - йдеться у заяві.

Наголосимо, що це перший заклик закрити небо над Україною від імені парламенту іншої країни.

Україна від початку повномасштабного вторгнення РФ до нашої країни закликає США та НАТО закрити небо над нашою країною. Це завадить російській армії завдавати ракетних ударів по українських містах і проводити висадку десанту.

Напередодні НАТО обговорило можливість участі Альянсу у російсько-українській війні, зокрема, забезпечення безпольотної зони. Та за результатом переговорів Альянс знову відмовився закрити небо над Україною. 3 березня речниця Білого дому Джен Псакі підтвердила: Вашингтон не вводитиме безпольотну зону над Україною.

Головним аргументом противників такого кроку є високий ризик конфронтації з Росією, що загрожує розпочати "ядерну Третю світову війну".

"Чому Захід не хоче закрити небо над Україною" читайте у матеріалі Павла Клімкіна для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі