Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) остаточно прийняла резолюцію, яка просить Росію випустити на свободу опозиціонера Олексія Навального до 7 червня 2021 року. Таке рішення підтримали 105 голосами "за", 26 проголосували "проти" і 11 утрималися. Проект резолюції опублікований на сайті ПАРЄ.
«Ми закликаємо російську владу надати йому негайний доступ до медичних працівників, яким він довіряє. Російська влада несе відповідальність за безпеку і здоров'я пана Навального в виправній колонії », - йдеться в резолюції.
У тексті документа є вказівка на погіршення здоров'я опозиціонера вже в той час, коли його взяли під варту. І що такий факт може побічно свідчити про те, що російська сторона порушує заборону на нелюдське поводження або покарання. Також в тексті уточнюють, що ситуація з Навальним може вказувати на порушення Конвенції про захист прав людини.
У свою чергу, з пропозицією «запросити комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КПП) відвідати місце утримання під вартою пана Навального» виступив комітет з правових питань та прав людини ПАРЄ. Також вони вимагають, щоб після такого візиту у них було право негайного публічного висвітлення їх звіту.
Реакція російської сторони була передбачувана - Росія не виконуватиме положення ПАРЄ, що закликає звільнити з ув'язнення Навального. Про це прямо завив глава російської делегації в ПАРЄ, віце-спікер Держдуми Петро Толстой.
"ПАРЄ прийняла резолюцію по Навальному. Росія не виконуватиме політизовані рішення ЄСПЛ і інших інститутів Ради Європи ні щодо Криму, ні щодо Навального, ні будь-які інші резолюції, якщо вони прийняті за відсутності нашої делегації, суперечать нашій Конституції або рішенням російського суду ", - написав Толстой в своєму телеграм-каналі.
Раніше повідомлялося, що Парламентський комітет Ради Європи збереться на термінові дебати через погіршення стану російського опозиціонера Олексія Навального, який зараз перебуває в СІЗО.
2 лютого Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство відносно компанії "Ів Роше". З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер повинен провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців.
1 березня експерти ООН з прав людини заявили, що в замаху на Навального винна Росія, і закликали до міжнародного розслідування його отруєння. Москва заперечує отруєння Навального і заявляє, що не бачила жодних доказів.