Величезна міграція людей, зміна клімату, наплив туристів призвели до того, що Париж зазнав тяжкого випробування - нашестя постільних клопів - паразитів, які важко виводяться, але зате легко розповсюджуються, і яких майже не було в Парижі понад півстоліття.
В Парижі через нашестя постільних клопів склалася надзвичайна ситуація, французький уряд навіть запустило гарячу лінію, щоб консультувати городян з приводу боротьби з паразитами, повідомляє The Guardian.
У міністерстві житлового розвитку Франції відзначили, що паразитів майже не було в Парижі з 1950-х років, але останнім часом вони "відродилися". У відомстві вважають, що причиною поширення клопів у місті став туризм - люди привозять паразитів із собою з подорожей, а також зростання стійкості комах до препаратів, призначених для їх знищення.
У Парижі, за останніми даними за 2018 рік, фахівці з боротьби з комахами обробили приміщення за 400 тисячами адрес, де були скарги на постільних клопів.
Проблема поширення паразитів фігурувала навіть у передвиборній кампанії політика Бенджаміна Гриво, екс-кандидата на посаду мера міста. Він обіцяв очистити столицю Франції від паразитів за 100 днів, проте в підсумку відмовився брати участь у виборах мера Парижа через публікацію інтимного відео.
На території України є 53 види комах родини Aedes, які теоретично здатні переносити вірус Зіку. Разом з тим, оцінити їх потенційну небезпеку на поточний момент складно, оскільки з усіх видів у світі поки вивчено лише п'ять, заявила керівник ДУ "Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України Любов Некрасова.
"В Україні є 53 види комах роду Aedes, а переносять вони вірус Зіку, це потрібно вивчати. Їх дуже багато по всьому світу, з них вивчені і виділений вірус Зіку лише у п'яти. На сьогодні багато не можна сказати, бо ґрунтовна робота по вивченню шляхів передачі вірусу тільки починається", - сказала Некрасова.
Вона також зазначила, буде зроблено необхідне для виявлення переносників вірусу на території України.