Парадокс конфлікту в Сирії: "країни-миротворці" насправді затягують війну – WSJ

Поділитися
Парадокс конфлікту в Сирії: Російські і американські бомбардування лише затягують війну в Сирії. Ілюстрація © Radio Free Syria / Facebook
В ООН виявили, що США і Росія допомагають сторонам конфлікту воювати замість того, щоб змусити їх до дипломатії.

В той час, як світові держави намагаються домовитися про початок перемир'я в Сирії, Незалежна комісія ООН опублікувала звіт, в якому викривається дивний парадокс цієї війни. Як виявилося, саме ті країни, які найбільше кричать про мир, насправді посилюють конфлікт.

Про це сьогодні пише Фарназ Фассіхі на сторінках Wall Street Journal, додаючи, що саме втручання інших країни призвело до радикалізації, підвищення політичних ставок, а також до страждать мирних мешканців.

"Ми казали про це всім тим державам. Ми говорили їм, що краще повністю зосередитися на мирному процесі. Повітряний простір над Сирією надто перевантажений і це призводить до гуманітарних бід", - сказав голова Незалежної комісії у справах Сирії при ООН.

Підрозділ публікує звіти щодо ситуації в Сирії щороку від початку війни в 2011 році. В останньому з них містяться рекомендації для режиму Башара Асада, опозиції і третіх держав, які втручаються в конфлікт, щодо того, як можна досягти миру. Однак більшість цих рекомендацій були проігноровані. Асад, приміром, не захотів виконувати пункти, які стосувалися допуску гуманітарних організацій до заблокованих його військами міст, де люди помирають від голоду.

"Крім того, в документі вказано, що саме США, Росія, Франція, Великобританія, Саудівська Аравія і Іран своїм втручанням затягують і роблять ще більш жорстокою війну в Сирії. Адже вони допомагають різним прямим учасникам конфлікту воювати, замість того, щоб змусити їх почати справжній мирних діалог.

Тим часом, видання New York Times писало, що Кремль добився успіху в Сирії і Україні, але його кінцева мета досі незрозуміла. Зокрема, в близькосхідній країні головною російською метою було зміцнити режим союзника Башара Асада. Однак кінцева ціль, так само як і спосіб вправного виходу Москви з конфлікту, лишаються розмитими.

Раніше видання New York Times писало, що Росія хоче вести війни в Сирії і Україні одночасно. Кремль підтримує проросійських терористів на Сході України, і водночас бомбить опозиціонерів у Сирії, щоб зміцнити позиції режиму президента Башара Асада.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі