Про це сьогодні пише видання Rzeczpospolita, нагадуючи, що найбільш масштабно 9 травня у Росії святкували в 2014 році, через два місяці після окупації українського півострова Крим і початку вторгнення в Донбас. Після того урочисті заходи в Москві ставали дедалі скромнішими.
Цього року кількість солдатів і бойових машин, задіяних в параді, була скорочена на третину у порівнянні з минулим роком.
"На Червоній площі було добре видно наслідки кризи, в який Росія занурилася через падіння цін на нафту. За минулий рік російська економіка зафіксувала спад на 3,7% - вперше за десятиліття", - пише видання, нагадуючи, що експерти прогнозують Росії економічне падіння і в подальшому.
"Прогноз на цей рік каже, що скорочення складе 1%. Це змусило Кремль зменшити витрати на озброєння. Поки що лише на 5%, але президент Путін раніше попереджав представників оборонної промисловості, що в найближчі роки державне замовлення буде скорочуватися", - йдеться в статті.
Видання також підкреслює, що світова спільнота посилила відчуття самотності Кремля. Із закордонних лідерів вчора на Красній площі був лише президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. Навіть білоруський президент Олександр Лукашенко вирішив лишитися вдома. Торік в Москві на парад дивилися лідери Індії, Вірменії, Зімбабве і багатьох інших країн. Цього ж року навіть представники цих країн не приїхали на святкування.
Раніше експерт Ігор Сутягін в статті на сторінках Newsweek писав, що парад Путіна на 9 травня дає підказки щодо його військової стратегії. На його думку, все вказує на те, що Москва намагається збільшити ефективність малих бойових груп, які вона використовує на війнах в Україні і Сирії. Вчора Путін вибірково привітав сусідні країни з Днем перемоги. Зокрема, у своєму привітанні російський президент поставив Україну в один ряд з невизнаними Абхазією і Південною Осетією.