Папа Римський Франциск обговорив з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом ситуацію на Близькому Сході з акцентом на питанні про статус Єрусалима, повідомляє Reuters.
У заяві Ватикану сказано, що переговори понтифіка з турецьким лідером включали "статус Єрусалима, підкреслюючи необхідність сприяння миру і стабільності в регіоні на Близькому Сході за допомогою діалогу і переговорів з дотриманням прав людини і міжнародного права".
Ердоган говорив з понтифіком "віч-на-віч" протягом 50 хвилин, пише видання. Папа Франциск прийняв турецького лідера в Апостольському палаці Ватикану.
JUST IN |
- Vocal Europe (@thevocaleurope) 5 лютого 2018 р.
Pope Francis welcomes Turkey's Erdogan in Vatican city. pic.twitter.com/dsxY1nKprU
Папа Римський подарував турецькому лідеру зображення ангела, зазначивши при цьому, що "це символ миру, заснованого на світі і справедливості". Крім того, він передав гостю гравюру зі стародавнім видом на Собор Святого Петра і деякі свої твори. Ердоган, у свою чергу, подарував понтифіку керамічне панно з зображенням Стамбула і книги видатного поета-суфія Румі.
Як повідомляється, цей візит Ердогана є першим у своєму роді візитом турецького лідера за 59 років.
У зв'язку з візитом, в італійській столиці ввели 24-годинну заборону на демонстрації, що охоплює період від прибуття Ердогана в неділю до його пізнього від'їзду в понеділок увечері. Повідомляється також про невеликі зіткнення, які сталися вдень у понеділок між силами правопорядку і учасниками маніфестації проти візиту президента Туреччини в Італію.
Today the #pope is meeting #Erdogan. Activists of @yabastaedibese and "Centri sociali del NordEst" are protesting in #" in #SanMarco square. #DefendAfrin #ErdoganTerrorist pic.twitter.com/gMhoZzfoNR
- globalproject.info (@global_project) 5 лютого 2018 р.
У маніфестаціях взяли участь близько 150 осіб.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. 6 грудня 2017 року американський президент доручив Державному департаменту почати роботу з перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.
Ліга арабських держав закликала США скасувати це рішення, оскільки воно спровокує ескалацію насильства у Близькосхідному регіоні, а Організація ісламського співробітництва заявила про визнання Східного Єрусалиму столицею Палестини.
Палестинське угруповання "Хамас" закликало до повстання після рішення США щодо Єрусалиму. У відповідь армія Ізраїлю вирішила збільшити свою присутність на західному березі Йордану, відправивши туди кілька додаткових батальйонів.
Детальніше про рішення американського президента щодо Єрусалиму і його наслідки для США читайте у статті політолога Віктора Каспрука "Столичне питання" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".