Папа римський Франциск і 3Московський і всієї Русі Кирило підписали декларацію щодо подальших відносини Ватикану і Російської православної церкви.
Як інформує Reuters, в документі йдеться про значення християнства в сучасному світі. Крім того, в декларації міститься заклик до керівництва різних держав забезпечити права християн.
Текст декларації оприлюднений на сайті прес-служби РПЦ.
"Ми розділені ранами, нанесеними в конфліктах далекого і недавнього минулого, розділені й успадкованими від наших попередників відмінностями в розумінні і тлумаченні нашої віри в Бога, єдиного в Трьох Особах - Отця, Сина і Духа Святого. Ми сумуємо про втрату єдності, що стала наслідком людської слабкості і гріховності, сталася всупереч Первосвященнической молитві Христа Спасителя: "щоб усі були єдині, як Ти, Отче, в Мені, і Я в Тобі, так і вони нехай будуть у Нас єдині" (Ін. 17:21)", - наголошується в декларації.
Напередодні повідомлялося, що в міжнародному аеропорту Гавани (Куба) відбулася перша в історії зустріч патріарха Кирила і папи Франциска.
Питання про цю зустріч стояло на порядку денному відносин католицької і православної церков протягом близько 20 років. Дану зустріч готували два роки в обстановці секретності.
Напередодні стало відомо про підготовку зустрічі глав двох церков. Тоді повідомлялося, що зустріч відбудеться на Кубі, де папа римський зробить зупинку перед поїздкою в Мексику і куди московський патріарх відправиться з офіційним візитом. Зустріч буде включати особисту бесіду в міжнародному аеропорту Гавани імені Хосе Марті.
Нагадаємо, що кількість християн у світі з 1910 по 2010 роки зросла з 600 мільйонів до 2,2 мільярда. Половину всіх християн складають католики. Найбільша за кількістю католиків країна - Бразилія, де їх налічується 120 мільйонів.