6 вересня у Ватикані відбулася приватна аудієнція єпископів Синоду Української Греко-Католицької Церкви із Святійшим Отцем Франциском, повідомляє пресслужба УГКЦ.
Під час зустрічі, яка з ініціативи Франциска почалася на годину раніше запланованого, представники УГКЦ висловили біль, страждання та розчарування українського народу.
«У розмові зі Святішим Отцем ми висловили все, що наші вірні в Україні та всьому світі доручили нам йому донести. Наші єпископи промовляли українською, англійською, португальською та італійською мовами», — розповів Блаженніший Святослав.
Зокрема, єпископи розповіли, що певні висловлювання і жести Святого Престолу та Понтифіка є болючими та важко сприймаються українським народом, а непорозуміння, які виникають між Україною та Ватиканом від початку повномасштабної війни, російська пропаганда використовує для оправдання та підтримки вбивчої ідеології «русского міра».
Як йдеться у повідомленні, Святійший Отець визнав невідповідність власних слів і порівнянь, звернених до російської молоді, та запевнив, що побоювання українських вірян щодо сторони, яку він займає, безпідставні.
«Я хочу запевнити вас у моїй солідарності з вами та постійній молитовній близькості. Я є з українським народом», — наголосив він.
Українські священники звернулись до Франциска з проханням продовжувати зусилля для звільнення військовополонених, зокрема нагадали про священників, які досі перебувають у російському полоні.
Блаженніший Святослав подарував Папі деякі особисті речі полонених священників: місійний хрест, молитовник і вервицю, а також ікону Ісуса Христа, врятовану зі спаленого росіянами храму в селищі Червоне Запорізької області поблизу Гуляйполя. Її після деокупації села українські військові передали капеланові Української Греко-Католицької Церкви.
Нагадаємо, що у МЗС України слова Папи Римського назвали «імперіалістичною пропагандою», та зазначили, що саме «духовними скрєпами» і «потребою» в порятунку «великої Матінки Росії» Кремль виправдовує вбивства тисяч українців та українок і знищення сотен українських міст і сіл.
Українці «неправильно зрозуміли Папу Франциска». У всякому разі так випливає з роз'яснень Ватикану. Не вперше — ми раз у раз "неправильно" його розуміємо. Про що ж насправді говорить Папа? Причому не тільки словами, а й усім своїм екстравагантним понтифікатом, який припав на найжорстокішу світову кризу?
Відповіді на це запитання шукає Катерина Щоткіна в статті "Міст, хрест та інші ролі Папи Франциска".