Пандемія COVID-19 не потрапить до двадцятки найбільш небезпечних в історії — дослідження

Поділитися
Пандемія COVID-19 не потрапить до двадцятки найбільш небезпечних в історії — дослідження © Міністерство оборони України
У звіті подано аналіз 24 глобальних спалахів захворювань останніх двох тисяч років.

За оцінками істориків, Юстинианова чума вбила близько половини населення світу
За оцінками істориків, Юстинианова чума вбила близько половини населення світу
Пандемія коронавірусу - далеко не найнебезпечніша за останніх двох тисяч років. Дослідники Deutsche Bank не внесли COVID-19 у першу п'ятірку в огляді пандемій та епідемій від 100 тисяч загиблих. Однією з найбільш смертоносних стала бубонна чума, яка знищила стільки людей, що рівень життя живих європейців різко покращилося, повідомляється в звіті Deutsche Bank.

Так, глава глобальної фундаментальної кредитної стратегії, автор дослідження Джим Рейд каже, що "чорна смерть" (чума) призвела до другого за силою економічного спаду в історії Великобританії: у 1349 році економіка країни скоротилася на 23,5%.

"Рівень смертності під час спалаху бубонної чуми набагато перевищував сьогоднішню пандемію: дані Центробанку Англії кажуть, що чисельність англійської населення скоротилася з 4,81 млн в 1348 році до 2,60 млн у 1351 році, тобто більш ніж на 40% за три роки", - зазначив Джим Рейд.

В історії пандемії завжди йшли рука об руку з серйозними економічними спадами. Твитнуть Поделиться

Юстинианова чума вбила близько половини світового населення, перекресливши зусилля імператора Юстиніана, який намагався возз'єднати західну і східну частини Римської імперії.
Чума Юстиніана (541-750 рр. Н.е.) призупинила торгівлю та послабила Візантійську імперію на чолі з Юстиніаном I.

За останніми даними, жертвами COVID-19 стали 0,002% світового населення (виходячи із даних про 178 тис загиблих, зараз за даними університету Джонса Хопкінса їх більше 182 тис). Для порівняння: епідемія свинячого грипу 2009-2010 років забрала життя 203 тис чоловік (це 0,003% населення світу).

Самій пасной і безжальної епідемією сучасності є СНІД.

В результаті зараження ВІЛ з моменту відкриття захворювання в 1981 році і по теперішній час померли 0,57% населення (30 млн чоловік), і ця пандемія не закінчується.

Найбільш масштабної пандемією за останні сто років стала "іспанка" ("іспанський грип"), яка поширювалася після Першої світової війни в 1918-1919 роках. Її жертвами стали 50 млн чоловік, або 2,73% світового населення в ті роки.

На щастя, коронавірусна інфекція COVID-19 не увійде в двадцятку найбільш серйозних пандемій в історії людства. У даному сегменті знаходяться епідемії, забрали близько 1 млн життів.

У десятці найгірших захворювань за весь час COVID-19 - 38,5 млн загиблих. А в п'ятірці самих страшних пандемій - до 210 млн жертв, тобто 2,73% населення всієї планети.

Читайте також: На сьогоднішній день МКС може почати рослідування щодо ситуації в Україні — прокурор

Історичні дані і досвід країн, близьких до подолання епідемії, вказує на необхідність отримувати максимально повну інформацію про сьогодення кількості хворих і приймати цілеспрямовані заходи. Це дозволить послабити обмеження, введені для всіх, і поступово запустити економіку. Як вижити при епідемії, виграти час до створення вакцини і не занапастити економіку, читайте в матеріалі Ігоря Іванова "Зараження" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі