На думку вчених, щепленим людям як і раніше потрібно носити маски та дотримуватися соціальну дистанцію через "Дельта" штам коронавірусу, про що свідчить стаття в науковому журналі Nature Scientific Reports.
Щоб зупинити пандемію коронавірусу, потрібно також продовжувати носити маски та дотримуватися соціальну дистанцію.
За інформацією статті вчених, лише поєднання цих заходів дозволить зупинити поширення інфекції, а також попередити появу нових штамів. Ба більше, щоб не дозволити вірусу мутувати, вакцинувати необхідно майже всіх людей і як можна швидше.
"Як не дивно, якщо ослаблення немедикаментозних методів доводилося на час, коли більшість населення вже було вакциновано, ймовірність появи стійкого штаму значно збільшувалася", - попереджають дослідники.
При цьому виявилося, що швидкі темпи вакцинації знижують ймовірність появи стійкого штаму коронавірусу.
На підставі цих даних експерти закликають владу країн розглянути можливість збереження немедикаментозних заходів і норм поведінки, які знижують поширення вірусу на весь період вакцинації - тобто продовжувати носити маски, дотримуватися соціальної дистанції і уникати скупчення людей.
Описані в Nature висновки підтверджуються новим звітом американських Центрів з контролю і профілактиці захворювань (CDC), в якому йдеться про те, що "Дельта" штам коронавірусу значно більш заразний і призводить до більш важкому перебігу захворювання.
У звіті говориться, що повністю вакциновані люди можуть передавати "Дельта" варіант настільки ж легко, як і не щеплена. При цьому в CDC наголошують, що це не свідчить про неефективність вакцин від коронавірусу: навіть при зараженні небезпечним "дельта" штамом щеплення ефективно захищає від тяжкого перебігу COVID-19, значно знижує ймовірність госпіталізації і смерті коронавірусу.
Звіт ґрунтується на даних про захворюваність в штаті Массачусетс, оприлюднених у п'ятницю. Там під час липневої спалаху COVID-19 три чверті хворих раніше пройшли повну вакцинацію від коронавірусу. Штам "Дельта" виявили в 90% пробах інфікованих.
Хворих COVID-19 в Росії насправді може бути в 5 разів більше. Показник в 29 мільйонів хворих виводить Росію на третє місце в світі.