Панда-дипломатія: під час візиту до США Сі Цзіньпін пообіцяв повернути американцям улюблених тварин

Поділитися
Панда-дипломатія: під час візиту до США Сі Цзіньпін пообіцяв повернути американцям улюблених тварин © ТСН
Китайський лідер знає про те, як багато американців захоплюється кумедними китайськими ведмедями.

Панди можуть повернутися до Вашингтона та Сан-Дієго, повідомляє The New York Times.

Сі Цзіньпін, лідер Китаю, у своїй промові в середу ввечері заявив, що найкращі дипломати його країни, великі панди, можуть незабаром повернутися до зоопарків Сполучених Штатів. Як відомо, США нещодавно відправили ведмедів назад на їх батьківщину .

«Ми готові продовжувати нашу співпрацю зі Сполученими Штатами щодо збереження панд і робити все можливе, щоб задовольнити бажання жителів Каліфорнії, щоб поглибити дружні зв’язки між нашими двома народами», — сказав Сі на бізнес-вечері у Сан-Франциско.

Лідер Китаю зазначив, що панди є «посланцями дружби між китайським і американським народами».

У Білому домі привітали таку ініціативу Пекінаа.

«Сполучені Штати будуть вітати повернення великих панд, якщо Китай вирішить їх передати», — заявив речник Білого дому Джон Кірбі на брифінгу.

Минулого тижня Смітсонівський національний зоопарк у Вашингтоні відправив своїх двох старих панд Мей Сян і Тянь Тянь та їх дитинча Сяо Ці Цзі, або «Маленьке диво», назад до Китаю.

Навантажені контейнерами вантажівками до Міжнародного аеропорту Даллеса з усією пишністю президентського конвою супроводжував поліцейський кортеж.

У польоті ведмедів супроводжували близько 100 кг  бамбука, ветеринар і двоє доглядачів зоопарку.

Панди мали повернутися до Китаю до початку грудня через закінчення трирічного продовження серії угод між Національним зоопарком і Китайською асоціацією охорони дикої природи, партнером зоопарку в Китаї.

Мей Сян і Тянь Тянь прибули до Вашингтона в 2000 році після смерті двох подарованих зоопарку в квітні 1972 року після історичного візиту президента Річарда  Ніксона та його дружини Патриції до Пекіна панд. (За вечерею Патриція Ніксон розповіла прем’єр-міністру Китаю Чжоу Еньлаю, як вона любить цих тварин).

Спочатку зоопарк платив 1 мільйон доларів на рік за «оренду» Мей Сян і Тянь Тянь, але через 10 років суму було зменшено до 500 тисяч.

Мей Сян народила Сяо Ці Цзі в серпні 2020 року. Це було її четверте дитинча, що вижило, яке народилося у Вашингтоні. Кожні пологи відбувалися після того, як вчені ретельно відстежували її цикл овуляції та проводили штучне запліднення.

Щойно зоопарк оголосив, що панди залишать його до середини листопада, прихильники кумедних тварин приїздили за сотні чи навіть тисячі миль, щоб побачити їх. Дехто спостерігав за ведмедями щодня онлайн за допомогою спеціальної камери для панд у зоопарку.

«Мені сказали, що багато американців, особливо діти, дуже не хотіли прощатися з пандами і пішли до зоопарку, щоб їх провідати», — сказав Сі в середу.

У Національному зоопарку вольєри для великих панд у районі Азійської стежки зараз порожні, і багато відвідувачів натомість ходять подивитися на сусідніх червоних панд, маленьких пухнастих істот, схожих на єнотів. Великі панди - різновид ведмедів.

Зоопарк Сан-Дієго відправив своїх двох панд до Китаю ще в 2019 році, а зоопарк Мемфіса  — у квітні цього року.  Сі сказав, що він дізнався, що зоопарк Сан-Дієго та жителі Каліфорнії «дуже чекають на повернення панд».

Зараз у зоопарку Атланти можна побачити єдиних у США великих панд: батьків та дитинчат-близнюків, але наступного року вони також мають повернутися до Китаю.

Ці зоопарки є чотирма установами в Сполучених Штатах, які упродовж десятиліть приймали панд. Кожен укладає контракти з однією з двох природоохоронних груп у Китаї. Панди в основному походять із національного природного заповідника Волонг у горах провінції Сичуань, де живе близько 150 панд, які жують бамбук по десять, або й більше годин на день.

Враховуючи зростання напруги між Сполученими Штатами та Китаєм в останні роки, багато американців задавалися питанням, чи не геополітика спонукала китайських чиновників просити повернути панд. Водночас, представники національного зоопарку та вчені стверджували, що усі панди були у віці, коли вони повинні повернутися.

Офіційні особи Національного зоопарку в інтерв'ю перед від'їздом 8 листопада сказали що незабаром планують розпочати переговори, щоб спробувати вмовити свого китайського партнера повернути панд до зоопарку. Але офіційні особи заявили, що не мають наміру просити Байдена чи Блінкена вплинути на позицію Китаю. Речниця зоопарку сказала, що вони не коментують слова Сі.

Стівен Орлінз, президент Національного комітету американсько-китайських відносин, однієї з груп, які проводили вечерю з паном Сі, після заходу повідомив, що відправка панд до Сполучених Штатів є жестом, який практично нічого не коштуватиме Китаю, проте він є символічно важливим.

США й Китай занадто великі й важливі для всього світу, тому конфлікт між ними не може бути справою лише Вашингтона та Пекіна. За самітом лідерів двох найсильніших держав планети в Сан-Франциско уважно стежили в усіх столицях. Які висновки можна зробити після нього? Яким є його значення для України?

Про це пише Віктор Константинов у статті "Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі