Про це в статті для DT.UA пише політолог, журналіст-міжнародник Віктор Каспрук. За його словами, якщо Пак Кин Хе наважиться подати у відставку, то дострокові вибори в країні повинні відбутися протягом 60 днів.
При цьому, за даними соцопитування, проведеного авторитетним ЗМІ, найбільшою популярністю серед виборців користується корейська політик Пан Гі Мун, який в цьому році йде з поста глави ООН.
"Насамперед можна говорити про потенційного фаворита - екс-генерального секретаря ООН Пан Гі Муна. Під час опитування, проведеного однією з найбільш впливових щоденних південнокорейських газет JoongAng Ilbo у травні 2016 р., 28,4% респондентів заявили, що хотіли б бачити його наступним президентом Кореї. При цьому в процесі опитування він отримав більше підтримки, ніж будь-який інший потенційний кандидат", – йдеться в статті.
Сам Пан Гі Мун у коментарі агентству Reuters розповів, що "відчуває очікування багатьох людей в Кореї, що повинен працювати для кращого майбутнього своєї країни". Він також заявив, що буде вирішувати питання про своє майбутнє в січні, коли закінчиться термін його повноважень на посаді генсека ООН.
Каспрук вказує, що лідер опозиції Мун Дже Іну, який з великою ймовірністю стане суперником Пан Гі Муна на виборах, отримав у в рейтингу лише 18% голосів.
Нагадаємо, 12 листопада на вулиці столиці Південної Кореї Сеула з вимогою відставки президента Пак Кин Хе вийшли десятки протестувальників. Протести викликані скандалом через втручання в державні справи близької подруги корейського лідера.
Політичний скандал в Південній Кореї вибухнув після того, як наприкінці жовтня журналісти кабельного каналу JTBC знайшли в сміттєвому баку одного з готелів Сеула планшет, на якому виявили 200 секретних документів 2012-2014 років. Серед них виявилися і 44 чернетки промов Пак Кін Хе.
З'ясувалося, що промови правила Чхве Сун Силь, яку опозиція називає "ворожкою". Слідчі підозрюють її у втручанні в державні справи і використанні свого становища заради отримання фінансової вигоди.
За версією слідства, вона змушувала підприємців жертвувати мільйони доларів підконтрольним їй фондів, допомагала при виборі помічників президента і навіть вибирала одяг для Пак Кін Хе.
Чхве Сун Сіль заарештовано, їй висунуто звинувачення в шахрайстві і зловживанні владою.
Детальніше про політичну кризу в Південній Кореї читайте у статті Віктора Каспрука "Чи приведуть протести у Південній Кореї до "Паккинхегейту"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".