Про це пише The Economist, додаючи, що його дев'ятиметрова копія з АК-47 в руках тепер височіє над Садовим кільцем.
"Він такий ніжний, тримає автомат обережно, мов дитя", - сказала пенсіонерка Наталія Хрустальова-Попова, яка прийшла подивитися на новий пам'ятник.
Церемонія відкриття пройшла на тлі затримання активістів, які виступали проти пам'ятника Калашникову. А тим часом, священих окропив бронзового ідола свяченою водою.
Видання зауважує, що АК-47 став одним з найбільш розповсюджених у світі зразків летальної зброї. Ввважається, що п'ята частина всіх автоматів у світі припадає саме на АК-47. Сам Калашников називав своє дітище "оборонною зброєю". Але легкість і надійність автомата зробила його популярним серед повстанців, терористів і особливо серед дітей-солдатів.
У свої останні роки життя Калашников відчував вину за свій винахід. Він написав листа до патріарха РПЦ про свій "нестерпний душевний біль". На відкритті ж міністр культури РФ Володимир Мединський говорив про пам'ятник як про "звеличення найкращих якостей російського чоловіка", а про автомат Калашникова як про "справжній культурний бренд Росії".
Видання пише, що новий пам'ятник у Москві ілюструє російську войовничість сьогодні. Відколи Володимир Путін повернувся в крісло президента в 2012 році, він почав грати м'язами на міжнародній арені і возвеличувати "людей у формі". Сьогодні в Росії довіра до армії на найвищому рівні за весь період, відколи Путін прийшов до влади 17 років тому. В 2012 році лише 39% росіян довіряли армії, а сьогодні про це говорять 60%. Довіра ж до самого президента РФ за цей період теж зросла з 51% до 74%.
Під час перших двох термінів правління Путіна росіяни вважали економічне зростання його головним досягненням. Коли ж ціни на нафту обвалилися, а пояси довелося затягнути, росіяни почали вказувати на зростання можливостей армії.
"Або ти сильний, або ти ніхто", - сказав московський юрист Сергій Михайлов, дивлячись на пам'ятник Калашникову.
Нагадаємо, що Михайло Калашніков помер у грудні 2013 року на 95-му році життя. За півроку до смерті написав голові РПЦ Кирилу Гундяєву листа, в якому говорив про свою провину за вбивства людей з автомата, який в Росії вважають його винаходом. У відповідь на покаянного листа Калашнікова патріарх Кирило відповів, що Російська православна церква схвалює АК-47, оскільки він був створений для захисту Батьківщини, а не для терористів.