Палата представників Конгресу США одноголосно схвалила і прийняла резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу, у своєму Facebook повідомляє посольство України в США.
"Таким чином, на сьогодні обома палатами Конгресу США прийнято рішення, у яких Голодомор визнано геноцидом українського народу", - підкреслює посольство.
Наголошується, що постановочна частина документа містить визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року) про те, що "Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 роках геноцид проти українців".
"Як і аналогічна резолюція, яка була прийнята Сенатом США 3 жовтня цього року, документ також засуджує систематичні порушення прав людини, в тому числі права на самовизначення і свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу... Висловлюються самі глибокі співчуття жертвам, які пережили Голодомор, і їх сім'ям, а також міститься заклик до поширення інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії", - йдеться в повідомленні.
У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.
Крім України, Голодомор визнали геноцидом 15 держав, серед яких Канада, Польща, Португалія, Грузія, Литва, Латвія, Естонія та інші.
У червні група конгресменів винесла на розгляд Палати Представників Конгресу США проект резолюції про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українців, який був спланований радянським тоталітарним режимом на чолі з диктатором Йосипом Сталіним. У жовтні 2018 року за відповідну резолюцію проголосував Сенат США.
Ще дев'ять країн, а також ПАРЄ і Європарламент приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу.
Докладніше читайте в матеріалі Сергія Махуна "чи Готовий світ почути правду про Голодомор?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".