Для російської економіки настануть драматичні події, коли Центробанк Росії знову втрутиться, щоб "врятувати" рубль, йдеться в статті Die Welt.
У публікації наголошується, що ходять чутки про те, що президент Росії Володимир Путін особливо не тямить у фінансових ринках. Зараз російський Центробанк відпустив рубль у "вільне плавання" і в разі фінансових загроз буде його підтримувати.
На думку автора статті, доля російської валюти залежить від Путіна. Економіка Росії може перейти в критичну фазу. Процеси, що відбуваються зараз, схожі на велику кризу рубля в 1998 і 2008 роках.
На ринках в п'ятницю відчувалася певна паніка у зв'язку із падінням рубля. По відношенню до долара російська валюта втратила більше 3%. Так, долар на Московській біржі подорожчав до 48,6495 руб., євро також відзначився на новому історичному піку - 60,2725 руб.
Із початку року рубль по відношенню до долара втратив третину своєї вартості. Жодна інша національна валюта не втратила більше.
Багато експертів вважають, що нинішнє падіння рубля нагадує 1998 рік, коли в серпні рубль відпустили у "вільне плавання". Тоді, наприкінці 1998 року, рубль втратив три чверті своєї вартості.
Однією з причин нинішньої "аварії" є поточний дефіцит долара, оскільки багато компаній потрапили під санкції. У російських компаній великі доларові заборгованості. І їм доведеться просити задіяти валютні резерви Центробанку.
Тому російські валютні резерви "тануть", інфляція прискорилася. Якщо росіяни побачать, що зберігати гроші в банках стало небезпечно, вони заберуть свої вклади. Подальший розвиток подій - можлива поява спекулянтів на фінансовому ринку. "Тепер побачимо, коли настане той "больовий поріг" у падінні рубля, коли Центробанк знову втрутиться", - зазначає автор публікації.
Російський рубль прискорив падіння після рішення Центробанку скасувати нелімітовані інтервенції. 5 листопада подолав психологічний рівень і вперше в історії досяг рівня в 45 рублів за долар, а 6 листопада пробив рівень 46 рублів.