П'ять кроків, які допоможуть людству впоратися зі змінами клімату

Поділитися
П'ять кроків, які допоможуть людству впоратися зі змінами клімату
Від мит на викид вуглецю до вегетаріанської дієти - що може допомогти впоратися з проблемою.

У минулому році кліматологи повідомили про те, що США вже відчувають серйозні і дорогі наслідки зміни клімату. У звіті ООН, опублікованому в жовтні, вчені погоджуються, що для того, щоб утримати потепління планети на рівні 1,5 градуса або менше, викиди вуглецю в атмосферу після 2020 року повинні різко скоротитися, і у нас є всього приблизно 12 років, щоб це зробити. Але як? Видання Vox до дня Землі підготувало список заходів, які допоможуть людству впоратися зі змінами клімату.

Тарифікація викидів вуглецю

На сьогодні в більшості країн світу компанії можуть продукувати викид парникових газів в атмосферу безкоштовно. Важко переконати когось платити, якщо він може отримати це просто так. Введення податку на викид парникових газів створить стимул для компаній переходити на альтернативні джерела енергії.

Субсидування відновлюваної енергії

Поновлювані джерела енергії, такі як вітрова та сонячна енергія, вже стали значно доступнішими. У Сполучених Штатах поновлювані джерела енергії складають конкуренцію викопному паливу. В Європі з'являються нові проекти з відновлюваної енергії, на які не надають субсидії.

З точки зору ринку може здатися, що настав час для припинення субсидування поновлюваних джерел енергії. Але якщо наша мета - боротися зі зміною клімату, має сенс продовжувати надавати імпульс чистим джерелам енергії.

Інвестування в інновації

Можливо, найбільш ефективні інструменти для боротьби зі зміною клімату ще не були винайдені - батарея, яка може накопичувати енергію протягом декількох місяців, сонячна панель, яка в два рази ефективніше нинішньої, або щось ще краще, на що вистачає уяви. Таким чином, нам також необхідно придумати нові відповіді на зміну клімату.

Це означає інвестування в фундаментальні дослідження і розробки. Це також означає, що нові технології повинні виходити з лабораторії на ринок.

Перешкоджання вживанню м'яса і молочних продуктів, заохочення до рослинної дієти

Виробництво продуктів тваринного походження, зокрема, яловичини та молочних продуктів, створює більшу частину викидів парникових газів, пов'язаних з харчовими продуктами, в той час як ланцюжок поставок продуктів харчування в цілому створює 26% від загального обсягу викидів. Найочевидніший спосіб знизити ці викиди - це спровокувати суттєве зрушення в раціоні харчування, скоротивши споживання м'яса і молочних продуктів.

"Викиди парникових газів не може бути в достатній мірі зменшено без зміни раціону харчування в бік рослинних дієт", - пише журнал Nature.

Зрозуміло, що дієта - індивідуальний вибір кожної людини. Мова йде про те, щоб попросити світових лідерів, установи та роботодавців зробити зміну раціону харчування пріоритетом, щоб дійсно змінити запит на ринках та знизити викиди.

Видалення вуглекислого газу з атмосфери

У кожній доповіді Міжурядової групи експертів щодо зміни клімату вказана необхідність видалення вуглекислого газу з повітря. Однак розробка технологій, необхідних для цього, перебуває у зародковому стані. Тактика видалення вуглекислого газу (CDR) варіюється від традиційної посадки лісу до інноваційних методів очищення вуглекислого газу прямо з повітря.

Урядам необхідно більше інвестувати в технологію CDR, щоб підвищити її ефективність і скоротити витрати.

День Землі був проголошений спеціальною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 квітня 2009 року і проводиться як міжнародний захід з метою об'єднання людей планети в справі захисту навколишнього середовища. Вперше День Матері-Землі відзначався в Сполучених Штатах Америки в 1970 році за підтримки організації Earth Day Network. Мета організації - популяризація та диверсифікація у всьому світі екологічного руху, який повинен стати найбільш дієвим інструментом у створенні здорового і стабільного середовища, вирішення проблем зміни клімату та збереження планети для майбутніх поколінь. До 50-ї річниці святкування Дня (а це відбудеться у 2020 році) Earth Day Network планує висадити 7,8 млрд дерев протягом п'яти років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі