Протягом останніх двох років оточення президента Росії Владіміра Путіна змушене дотримуватися жорстких правил карантину. Усі особи, які зустрічаються з ним, повинні пройти низку медичних перевірок та тестів, щоб мінімізувати ризик передачі будь-яких вірусів. Про це повідомляє російська служба BBC.
Згідно з інформацією джерела, починаючи з 2021 року Путін отримав чотири дози вакцини від коронавірусу, але навіть це не позбавило його страху захворіти. Через свої фобії політик практично цілодобово перебуває під наглядом кремлівських лікарів.
На постійному карантині разом із Путіним перебувають його пілоти та медики. Щоб мати змогу зустрітися з президентом РФ, потрібно за дві доби здати аналіз крові на антитіла до коронавірусу. Під час карантину людям доводиться протягом 12 діб чотири рази здавати ПЛР-тест, а на дванадцятий день знову кров на антитіла. Якщо перевірка не виявила у людини антитіла, які свідчать про те, що вона хворіє, то після 14 днів ізоляції вона отримує допуск для зустрічі з Путіним.
Крім того, за інформацією BBC, починаючи з 2021 року, усі, хто перебуває у безпосередній близькості біля президента РФ, повинні регулярно здавати тести на відсутність грипу, стафілококу і глистів.
Надзвичайно жорсткі вимоги висуваються для пілотів та стюардес урядових літаків, якими подорожує диктатор. Як повідомляють журналісти, на їх тестування було витрачено найбільше бюджетних коштів.
«Літний загін «Росія» УСП, чиї екіпажі літають з Путіним, витратив на аналізи найбільше – 125 млн рублів. З червня 2021 року льотчики та стюардеси стали здавати не лише ПЛР, а й усі види досліджень на COVID-19. Щомісяця вони здавали до 2 тисяч термінових ПЛР-тестів та до 600 тестів на антитіла. А також – півсотні аналізів крові на біомаркери та 100-200 аналізів калу для виявлення коронавірусу», – сказано у статті.
Раніше повідомлялося, що спеціальний співробітник ФСО збирає екскременти Путіна під час його закордонних поїздок.
У Владіміра Путіна — серйозні проблеми зі здоров'ям. Це посилює невизначеність у поведінці російського лідера та збільшує ризики для України: до чого ще може вдатися володар Кремля, знаючи про свою хворобу? Зрештою, що йому втрачати? Але онкозахворювання Путіна також означає й загострення боротьби в його оточенні за шапку Мономаха, посилення протистояння між силовиками та сислібами. Про те, що відбувається в кремлівських вежах, — читайте у статті Володимира Кравченка «Цар хворий: життя з Путіним і після».