Оскільки вкрай правий президент Бразилії Жаир Болсонару заявив, що COVID-19 - це всього лише "маленький грип", і відмовився застосовувати жорсткі заходи для боротьби з пандемією, деякі кримінальні угруповання почали вводити власну "комендантську годину" у фавелах Ріо-де-Жанейро.
Переповнені вулиці фавел Ріо стали порожніми на цьому тижні після того, як банди попередили громадян, щоб вони залишалися вдома, - розповів Жоао Карлос Монтейру, аспірант кафедри міської географії місцевого університету, в інтерв'ю OCCRP.
У фавелах на півночі міста, де живе Монтейру, "наркоторговці оголосили комендантську годину першими вивісивши великі плакати", - сказав він. Потім вони зробили розсилку повідомлень в соціальних мережах і оголосили про "комендантську годину" через встановлені на автомобілях мегафони.
"Увага всім [...] комендантська година набирає чинності з 20:00 вечора сьогоднішнього дня. Будь-хто, кого побачать на вулиці після цього часу, навчиться поважати інших", - попередили місцеві банди мешканців фавел, повідомила телекомпанія Globo.
"Ми хочемо кращого для населення", - йдеться в іншому повідомленні, - "якщо уряд не здатний виправити ситуацію, цю проблему вирішить організована злочинність".
По всій Бразилії зростає страх, що ця хвороба може викликати хаос у фавелах країни, де проживає близько 15 мільйонів чоловік. "Це може обернутися трагедією. Вже є санітарні проблеми і проблеми з водою. У фавелах щільність населення величезна", - сказав Монтейру.
"Багато хто з мешканців фавел не можуть перестати працювати, і все ще ходять по вулицях, піддаючи себе ризику зараження", - заявила організація, що займається питаннями освіти, спорту та культури в фавелах.
Бразильський уряд не зробив жодних конкретних заходів для запобігання поширення захворювання в фавелах, крім як заклику до людей "боротися з коронавірусом" і "уникати виходу з дому".
"В цих кварталах відсутні базові послуги, такі як збір сміття, вода і електрика. У той час як "торговці наркотиками підтримують свої стосунки з спільнотою роздаючи продукти харчування, ліки та допомогу бідним сім'ям", - пояснив Монтейру.
Хоча ці відносини іноді замінюються насильством, торговці наркотиками часто беруть на себе роль постачальників медичних послуг у цих громадах.
Комендантська година є частиною культури у фавелах, оскільки торговці наркотиками часто нав'язують її, коли вмирає важливий член їх банди. Але в Ріо-де-Жанейро вони ніколи не заходили так далеко, щоб скасувати "Baile Funk" - великі танцювальні вечірки, які вони влаштовують кожні вихідні, щоб продавати наркотики. (Baile Funk - це бразильський жанр, що поєднує в собі олдскульний хіп-хоп, електро звучання і унікальний бразильський колорит. Ця сцена існує сама по собі майже 20 років і практично не виходить за межі Ріо-де-Жанейро - ред).
"Навіть серед торговців наркотиками існує консенсус щодо цієї кризи", - сказав Монтейру.
Консенсус - це саме те, чого немає на урядовому рівні в Бразилії
Болсонару не бажає приймати заходи щодо соціального дистанціювання по всій країні, і багато губернаторів штатів вирішили не чекати. З минулого тижня у штаті Ріо-де-Жанейро призупинив роботу громадський транспорт і закрилися пляжі, бари і ресторани. Обмежена велика кількість місцевих і міжнародних авіарейсів.
В інтерв'ю, яке президент Бразилії дав відразу після того, як він потиснув руки людям в натовпі, Болсонару назвав ці заходи "перебільшеними", заявивши, що нав'язування їх "може коштувати мільйони робочих місць", і розкритикував губернаторів за прийняття жорстких заходів. Він також звинуватив ЗМІ і його політичних опонентів в розпалюванні "істерії".
Щоденні протести і опитування громадської думки, схоже, демонструють, що бразильці незадоволені тим, як їх уряд справляється з пандемією.
Опитування, проведене Datafolha, показало, що кожен третій бразилець вважає, що кризове управління Болсонару є "поганим або жахливим", і цей показник зріс до 52% серед осіб з вищою освітою. Опитування також підтвердив, що 73% респондентів підтримують карантинні заходи.
На даний момент, за даними CSSE, в Бразилії підтверджено 8076 випадків зараження коронавірусом COVID-19, з яких - 327 з летальним результатом.
Раніше, в Кенії в'язнів випускають із тюрем через коронавірус COVID-19. Уряд Кенії хоче розвантажити будівлі виправних закладів, щоб уникнути швидкої передачі вірусу.
Коронавірус COVID-19 став причиною тюремних бунтів у всьому світі. Налякані перспективою опинитися за ґратами без доступу до медичної допомоги, ув'язнені стали вимагати від влади прийняття заходів.
Також бойовикам ІДІЛ вдалося втекти з в'язниці в Сирії. Кількість втікачів бойовиків залишається поки що не з'ясовано.