На сайті Конгресу США оприлюднили законопроект щодо запровадження додаткових санкцій відносно Російської Федерації. Автори ініціативи (представники Республіканської партії Ліндсі Грем, Корі Гарднер, а також Демократичної партії – Боб Менендес, Бен Кардін і Джин Шахін) пропонують, зокрема, заборонити угоди з новим суверенним боргом Росії дюрацією більше 14 днів.
Так, дія заборони має початися через 90 днів після набуття законом чинності. Під санкції потрапляють фінансові інститути РФ, які, тим чи іншим способом підтримували "втручання російського уряду у демократичні процедури або вибори в будь-якій країні за межами РФ".
Передбачаються також санкції, спрямовані на інвестиції у російські СПГ (скраплений природний газ)-проекти за межами Росії. Забороняються вкладення в такі проекти вартістю від 1 млн доларів (або від 5 млн доларів сумарно протягом року). "Північний потік-2" у законопроекті не згадується.
Крім того, повинні бути введені санкції щодо "політичних фігур, олігархів та інших осіб, які сприяють незаконним і корупційним діям, прямо або побічно, від особи президента Володимира Путіна". Через півроку після набуття законом чинності розвідка повинна відзвітувати "про особистий стан та активи Володимира Путіна".
Сенатори також пропонують у відповідь на агресію Росії проти України запровадити обмежувальні заходи проти російського кораблебудівного сектора.
Нагадаємо, що 13 лютого сенатори представили законопроект, покликаний покарати Російську Федерацію за втручання в президентські вибори США 2016 року та агресію проти України.
Своєю чергою міністр фінансів РФ Антон Силуанов назвав нові санкції США проти російської банківської системи, енергетичного сектору та системи обслуговування зовнішнього боргу "пострілом в ногу самим собі". Міністр вчергове повторив риторику російської влади про те, що "санкції торкнуться тільки іноземців".