Оприлюднено звіт Єврокомісії щодо ефективності правосуддя Ради Європи

Поділитися
Оприлюднено звіт Єврокомісії щодо ефективності правосуддя Ради Європи © Pixabay
Як зазначає Верховний суд України, звіт CEPEJ стосується аналізу законодавчих ініціатив з імплементації дистанційного розгляду справ судами в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Рада Європи оприлюднила на своєму сайті звіт Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ) «Європейські судові системи – звіт CEPEJ з оцінки – цикл оцінки за 2022 рік», повідомляє Верховний суд України. Такий матеріал раз на два роки готує робоча група CEPEJ з оцінки судових систем. 

Відомості для цього звіту надали 44 держави-члени Ради Європи, а також три держави-спостерігачі в CEPEJ, зокрема Ізраїль, Марокко та Казахстан.

У звіті наведено огляд європейських судових систем на основі даних за 2020 рік. Матеріал не має на меті створення рейтингу судових систем Європи, що було б некоректно з наукового погляду, зазначає український ВС. Натомість він дає змогу порівняти ситуації у схожих країнах або групах країн, а також виявити актуальні тенденції.

З 2020 року кілька держав здійснили фундаментальні інституційні та законодавчі реформи своїх правових систем. Щодо цих держав ситуація, описана у звіті, може відрізнятися від поточної.

Пресслужба українського ВС зазначає, що цей звіт сприяє поглибленому дослідженню груп країн шляхом добору за показником, що підлягає аналізу (країни системи загального чи континентального права, країни певного регіону), географічним (площа, чисельність населення) або економічним критерієм (рівень ВВП, розташування в межах або за межами Єврозони тощо).

Звіт складається з трьох частин:

  • Таблиці, графіки та аналіз: статистичні та аналітичні дані в питаннях щодо бюджету, фахівців, організації судів, користувачів судових послуг, інформатизації, ефективності та якості правосуддя: саме на цифри і факти спираються по-справжньому ефективні судові системи;
  • Профілі країн на основі даних першої частини. Ця частина містить 49 профілів країн для всіх держав-членів Ради Європи, які беруть участь у цьому циклі оцінювання, а також профілі трьох держав-спостерігачів. У цих доповідях представлено ключові інформаційні елементи, які дають змогу зрозуміти особливості роботи судової системи кожної держави-члена або держави-спостерігача: кожній країні присвячено три сторінки. Обидва документи орієнтовано на ключові проблеми й дані, які визначають основні тенденції та труднощі, спільні для держав-членів.  
  • Динамічна база даних CEPEJ-STAT, яка містить усі якісні й кількісні дані, зібрані CEPEJ із 2010 року. Цей ресурс надає вичерпну інформацію для поглибленого вивчення. CEPEJ-STAT є у вільному доступі для політиків, юристів-практиків, науковців і дослідників.

«Вивчати й тлумачити звіт варто вкрай обережно: порівняння даних різних країн із неоднаковим географічним, економічним та правовим становищем – непросте завдання. Для того щоб порівнювати різні держави та їхні системи, необхідно враховувати їхні особливості, які можуть пояснити деякі відмінності в наведених даних (різні судові системи, підходи до організації судів організації, класифікації для оцінювання систем тощо)», – наголошує пресслужба ВС. 

Підкреслюється, що через глобальну пандемію COVID-19 упродовж 2020 року всі судові системи в Європі зіткнулися з багатьма проблемами у своїй роботі. У більшості держав-членів запровадили локдауни, обмеження відвідувань судів, перенесення слухань, дистанційну роботу, відеоконференції, що вплинуло на роботу судових систем і на кількість даних, представлених у цьому звіті. Тому під час порівняння можуть бути виявлені значні розбіжності між даними за 2020 рік і за попередні роки. З метою правильного тлумачення потрібно зважати на специфічну ситуацію, викликану пандемією.

З оригінальним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/8BeTGDx

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі