У своїй новій похмурій доповіді ООН попередила, що при збереженні нинішніх темпів глобального прогресу 575 млн людей, як і раніше, житимуть в умовах крайньої бідності, 84 млн дітей не ходитимуть до школи у 2030 році, а для досягнення рівності між чоловіками та жінками потрібно 286 років, передає Associated Press.
Лише 15% зі 140 конкретних завдань у контексті 17 широкомасштабних цілей ООН, прийнятих світовими лідерами у 2015 році для покращення життя понад 7 млрд людей, будуть досягнуті до кінця десятиліття, йдеться у доповіді.
Майже половина цілей відстає від графіка помірною або серйозною мірою, а 30% з них або взагалі не просуваються, або регресують, включно з боротьбою проти бідністі, голоду та змін клімату.
Цілі на 2030 рік включають викорінення голоду і забезпечення того, щоб ніхто не жив на менш ніж $2,15 на день (що є межею крайньої бідності), надання кожній дитині якісної початкової та середньої освіти, досягнення гендерної рівності, забезпечення всіх людей чистою водою, санітарією та доступом до недорогої енергії, скорочення нерівності та вживання термінових заходів щодо боротьби зі зміною клімату.
"Нездатність досягти прогресу означає, що нерівність продовжуватиме поглиблюватися, збільшуючи ризик виникнення фрагментованого світу з двома швидкостями", - заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Доповідь опублікована напередодні саміту, який Гутерріш скликав під час щорічної зустрічі світових лідерів на Генеральній Асамблеї ООН у вересні і який, за його словами, стане "моментом істини та розплати".
Заступник генерального секретаря з економічних і соціальних питань Лі Цзюньхуа зазначив, що конфлікти, включно з війною в Україні, зміною клімату, затяжними наслідками пандемії COVID-19, особливо її руйнівними фінансовими наслідками для країн, що розвиваються, і геополітична напруженість - все це "загрожує зірвати важко досягнутий прогрес" у досягненні цілей.
У січні аналітичне агентство S&P Global Ratings попередило, що світові загрожує чергова економічна криза, оскільки уряди, домогосподарства та фінансові установи залізають у борги, а ця звичка може збільшити загальний леверидж (співвідношення між позиковим та власним капіталом) до 366% валового внутрішнього продукту в світі до 2030 року.