ООН: Війна РФ проти України може спровокувати зростання цін на продовольство на 20%

Поділитися
ООН: Війна РФ проти України може спровокувати зростання цін на продовольство на 20% © newsdaily.org.ua
Наслідки вторгнення Росії відчуваються в усьому світі.

Світові ціни на продукти харчування та корми можуть зрости на 8-20% унаслідок війни Росії проти України. Це, своєю чергою, може викликати зростання кількості недоїдаючих людей у всьому світі, йдеться у публікації Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

У попередній оцінці вторгнення РФ в Україну ФАО повідомила, що неясно, чи зможе Україна збирати урожай під час війни, крім того, невизначеність пов'язана з експортом продуктів харчування з Росії.

ФАО нагадала, що РФ є найбільшим у світі експортером пшениці, а Україна посідає п'яте місце. Разом країни забезпечують 19% поставок ячменю, 14% пшениці і 4% кукурудзи у світі, що становить більше однієї третини світового експорту зернових. РФ також є світовим лідером з експорту добрив.

«Потенційні перебої в сільськогосподарській діяльності цих двох основних експортерів основних товарів можуть серйозно загострити проблему продовольчої безпеки у світі», - вважає генеральний директор ФАО Цюй Дун'юй.

Індекс цін на продукти харчування вже досягнув рекордного рівня в лютому і, цілком ймовірно, ще більше зросте найближчим часом, оскільки наслідки війни РФ проти України відчутні у всьому світі.

Згідно з оцінками ФАО, від 20% до 30% полів, що використовуються для вирощування озимих зернових, кукурудзи та соняшнику в Україні, можу бути не засіяні або залишаться неприбраними протягом сезону 2022 – 2023 років. Крім того, міжнародні санкції можуть перервати російський експорт.

ФАО повідомила, що 50 країн, у тому числі багато з найменш розвинених країн, залежать від Росії та України на 30% або більше у поставках пшениці. Це може зробити такі країни особливо вразливими.

«Кількість недоїдаючих людей у світі може зрости на 8-13 мільйонів в 2022-2023 роках», - повідомляє ФАО. За оцінкою організації, найбільш помітне зростання буде спостерігатися в Азіатсько-тихоокеанському регіоні, за яким слідують країни Африки на південь від Сахари.

Неврожай і дефіцит продовольства цьогоріч нам гарантовано. Країни, для яких ми є традиційним експортером зернових, також відчують нестачу їжі цього року. Наскільки масштабною буде продовольча криза, спровокована розв’язаною Росією війною, читайте в тексті Юлії Самаєвої «Рік без хлібу. Як його пережити?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі