Організація Об'єднаних Націй звернулася із закликом про надання надзвичайної допомоги на суму 1,7 млрд доларів для термінової гуманітарної допомоги людям, які постраждали внаслідок російського вторгнення в Україну, та біженцям, які рятуються від бойових дій.
За оцінками ООН, 12 мільйонів людей всередині України потребуватимуть допомоги та захисту, у той час як, за прогнозами, понад чотири мільйони українських біженців у сусідніх країнах можуть потребувати допомоги у найближчі місяці.
«Це найтемніший час для народу України», — заявив голова гуманітарної організації ООН Мартін Гріффітс.
«Нам потрібно зараз посилити нашу відповідь, щоб захистити життя та гідність простих українців. Ми повинні відповісти на співчуття і солідарність».
Екстрений заклик ООН вимагає 1,1 мільярда доларів для допомоги шістьом мільйонам людей в Україні протягом перших трьох місяців.
Програма допомоги включає кошти для найбільш уразливих людей, продукти харчування, воду та санітарію, підтримку медичних та освітніх послуг, а також допомогу притулкам для відновлення пошкоджених будинків.
План також спрямований на підтримку влади в обслуговуванні та створенні транзитних та приймальних центрів для переміщених осіб.
830 тисяч біженців бігли з України у пошуках безпеки до сусідніх країн, у той час як близько мільйона людей, за оцінками, є внутрішньо переміщеними особами, повідомило агентство ООН у справах біженців, УВКБ ООН.
"Ми дивимося на те, що може стати найбільшою кризою з біженцями в Європі в цьому столітті", - сказав голова УВКБ ООН Філіппо Гранді.
«Хоча ми спостерігаємо величезну солідарність та гостинність з боку сусідніх країн у прийомі біженців, у тому числі з боку місцевих спільнот та приватних осіб, буде потрібно набагато більше підтримки для допомоги та захисту новоприбулих».
У рамках міжвідомчого плану реагування на біженців запитується попередня сума у розмірі 550,6 млн. доларів США для надання допомоги біженцям у Польщі, Молдові, Угорщині, Румунії, Словаччині та інших країнах регіону.
Звернення полягає в тому, щоб допомогти надати житло, предмети першої необхідності, грошову допомогу та психосоціальну підтримку.
«Сім'ї з маленькими дітьми ховаються у підвалах та на станціях метро або рятуються втечею під жахливі звуки вибухів та виючі сирени. Число жертв швидко зростає», - сказав Гріффітс.