Для порятунку мільйонів суданцевот голодної смерті ООН потрібно 1,6 млрд. доларів. Про це заявив Гуманітарний координатор ООН Стівен Стівен о'брайен на прес-конференції в столиці країни Джубі.
"До липня неврожайний період тільки почнеться, на жаль, ситуація може дуже сильно погіршитися в наступні місяці", - попередив о'брайен.
"Першопричина людських страждань корениться в конфлікті. Люди були вигнані з рідних місць, з ними грубо і жорстоко зверталися, їх піддавали сексуальному насильству. А коли вони волали про допомогу, їх били. Це повинно негайно припинитися", - заявив о'брайен за підсумками своїх зустрічей у Південному Судані.
Він зажадав негайно надати повний доступ до потребуючих допомоги і нагадав сторонам конфлікту про необхідність дотримання норм міжнародного гуманітарного права та захисту цивільних осіб.
"Нам відчайдушно необхідно, щоб бойові дії припинилися. Нам потрібно, щоб ситуація заспокоїлася, і ми мали постійний доступ до нужденним людям", - підкреслив Гуманітарний координатор ООН. Він зазначив, що зусилля з надання допомоги населенню ускладнюються через активних бойових дій, відмови у доступі і бюрократичних зволікань.
За даними ООН, масштаби голоду і недоїдання в Південному Судані досягла тривожного рівня. Мільйон людей перебуває на межі голоду, ще близько 100 000 страждають від виснаження. З моменту початку конфлікту в грудні 2013 року понад 3,4 млн. осіб були змушені покинути свої будинки, з них понад 1,5 млн. втекли в сусідні країни.
Збройний конфлікт у Південному Судані серйозно підірвала сільськогосподарське виробництво і рівень життя сільського населення. Сплеск насильства в липні 2016 року посилив розвал системи виробництва, в тому числі в раніше стабільних областях. Різке зростання інфляції - до 800% в рік - також наніс удар по постраждалих провінціях, які традиційно покладаються на місцеві ринки.
Південний Судан здобув незалежність 9 липня 2011 року. Судан став першою державою, який оголосив про офіційне визнання південного сусіда. Проголошення незалежності передували десятиліття конфлікту між Північчю і Півднем, в результаті чого загинули близько півтора мільйонів чоловік.