Пригадуючи свою зустріч з Володимиром Путіним у 2000 році невдовзі після його приходу до влади, Олбрайт досить різко висловилася про російського президента.
"Він розумний, але дуже злий чоловік. Він як офіцер КДБ, який постійно хоче все контролювати і вірить, що всі навколо змовилися проти Росії", - сказала Олбрайт.
Вона додала, що головна мета Путіна полягає в тому, щоб розділити Євросоюз і "відігнати НАТО від своєї сфери впливу". І тому у країн Балтії є причини нервувати через розгортання російських військ біля їхніх кордонів, особливо з огляду на "російські методи асиметричної війни".
Олбрайт також відкинула звинувачення на адресу США в тому, що вони "провокують Росію".
"У США немає проблем з Росією, за виключенням тих випадків, коли вона проводить окупацію інших країн", - сказала екс-Держсекретар.
"Дехто постійно шукає виправдання для Росії. І мені це вже набридло. Росія – це країна, яка постійно влаштовує провокації і потім сама ж ображається", - сказала Олбрайт.
Тим часом, вчора пройшла перша зустріч в рамках Ради "НАТО-Росія". Але сторонам не вдалося досягти порозуміння. Після зустрічі Генсекретар Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не згоден з твердженням Росії, що війна в Донбасі нібито "громадянська". У свою чергу, постійний представник Росії при НАТО Олександр Грушко заявив, що не бачить можливості покращення відносин між його країною і Альянсом, тому що західний блок нібито намагається посилити "військовий тиск" на РФ.
Оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор зауважив, що зустріч Ради НАТО-Росія доводить, що Москва і Захід живуть в різних світах. Кремль вважає,що сам факт відновлення роботи Ради – це доказ того, що Захід нібито нарешті зрозумів свої помилки у відносинах з Москвою. Тим часом, у західних столицях розцінюють зустріч як "необхідне зло" і спробу вмовити Росію припинити влаштовувати провокації у міжнародному повітряному просторі, а також у небі над країнами-учасницям НАТО.
Раніше повідомлялося, що на зустрічі Ради Росія-НАТО обговорять війну в Донбасі та Мінські угоди. Про цеповідомила прес-секретар НАТО Кармен Ромеро. За її словами, під час зустрічі сторони також обговорять військову діяльність Росії та НАТО, сфокусуються на "прозорості та зниженні ризиків", а також говоритимуть про ситуацію в Афганістані й терористичні загрози.