"Океан абсурду": Нетаньягу вперше дав свідчення у справі про корупцію

Поділитися
© EPA-EFE/MENAHEM KAHANA
Він запевнив, що справи проти нього є частиною політичної боротьби.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу виступив у суді в Тель-Авіві, де його звинувачують у корупції. Політик назвав інкриміновані йому злочини "океаном абсурду".

Це перший випадок в історії країни, коли чинний глава уряду стикається з кримінальними обвинуваченнями, пише BBC.

Перебіг судового процесу

У своєму виступі в суді Нетаньягу заявив, що "чекав вісім років, аби розповісти свою правду".

"Але я ще й прем'єр міністр... Я очолюю країну, яка веде війну на семи фронтах. І я думаю, ці дві справи можуть бути зроблені паралельно", ‒ сказав прем’єр.

Політик також стверджував, що кримінальні справи проти нього були б неможливі, якби він зайняв більш "ліву" політичну позицію.

Слухання з міркувань безпеки відбуваються в Тель-Авіві, а не в Єрусалимі. Перед початком свідчень адвокат Нетаньягу заявив, що розслідування було упередженим.

"Поліція не розслідувала злочин, а переслідувала людину", ‒ зазначив він. Захисник порівняв судовий процес із тими, що відбуваються "в Росії або Північній Кореї".

Під час першого дня слухань 75-річний Нетаньяху відповідав на запитання суду протягом чотирьох годин. Суд постановив, що прем’єр-міністр даватиме свідчення тричі на тиждень.

Суть звинувачень

Нетаньягу інкримінують шахрайство, зловживання довірою та підкуп. Його звинувачують у наступному:

  • У "Справі 1000" йдеться про отримання дорогих подарунків, таких як сигари та шампанське, від бізнесменів в обмін на послуги. Нетаньягу у відповідь заявив, що майже не палить і не вживає шампанського.
  • У "Справі 2000" і "Справі 4000" прем'єр-міністра звинувачують у наданні вигідних умов для певних медіакомпаній в обмін на позитивне висвітлення його діяльності. Ці обвинувачення він також заперечує.

Окрім того, Міжнародний кримінальний суд вважає, що Нетаньягу та і колишній міністр оборони Йоав Галлант несуть кримінальну відповідальність за голодування як метод ведення війни, а також "вбивства, переслідування та інші нелюдські дії" у Секторі Гази. Водночас, як пише Financial Times, звинувачення МКС проти ізраїльських лідерів поглиблює напругу між США та союзниками.

Про наслідки такого рішення МКС для України, та до чого тут справа Путіна писав оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті "Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до Путіна. Чому це погано для України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі