Верховний суд Ізраїлю 11 липня постановив, що чинні законодавчі обмеження, які забороняють одностатевим парам ставати батьками за допомогою сурогатного материнства, є незаконними і мають бути скасовані протягом шести місяців, передає Reuters.
Ізраїльська спільнота ЛГБТК+ назвала рішення суду проривом. ЛГБТ-активісти роками вимагали дозвіл на сурогатне материнство, яке вже доступне для гетеросексуальних пар та самотніх жінок в Ізраїлі.
"Дискримінації одностатевих пар та одиноких батьків настав кінець", - привітав рішення суду міністр охорони здоров’я Ізраїлю Ніцан Горовіц. Він додав, що його відомство вже готується до впровадження дозволу в медичну систему.
משרד הבריאות נערך לקיים את פסיקת בג״צ ככתבה וכלשונה. אפליית הזוגות מאותו מין והאבות היחידנים - באה אל קצה.
— Nitzan Horowitz نيتسان هوروفيتس ניצן הורוביץ (@NitzanHorowitz) July 11, 2021
כבוד לאיתי פנקס ויואב ארד חבריי, ותודה ענקית לקהילה הגאה ולתנועה שלי, למרצ, על התמיכה לאורך כל הדרך. חזק ואמץ! pic.twitter.com/ExAxu2bZME
У яких ще країнах одностатеві пари можуть мати дітей?
Одностатеві шлюби наразі легальні у 27 державах: Нідерланди, Бельгія, Канада, Іспанія, ПАР, Норвегія, Швеція, Ісландія, Португалія, Аргентина, Данія (разом з Ґренландією), Уругвай, Нова Зеландія, Франція, Бразилія, Велика Британія (в Англії, Уельсі та Шотландії), Люксембург, Фінляндія, Ірландія, США, Колумбія, Німеччина, Мальта, Австралія, Тайвань, Еквадор, Коста-Рика.
У цих країнах одностатеві пари можуть всиновлювати дітей. В інших країнах всиновлення відбувається у незареєстрованому шлюбі одним із партнерів, але в деяких випадках можна домогтися всиновлення обома партнерами через суд.
Як ЛГБТ-парі всиновити дитину в Україні
Згідно із Сімейним кодексом України, особи однієї статі та пари, які не перебувають у шлюбі, не мають права всиновлювати одну й ту ж дитину. "Якщо такі особи проживають однією сім’єю, рішення про усиновлення може постановити суд", – пояснює Міністерство юстиції.
У 2015 році тодішній спікер парламенту Володимир Гройсман виступив категорично проти одностатевих шлюбів в Україні: "Не дай Бог, щоб це відбулося", – говорив він.
Незважаючи на це, в листопаді 2020 року українка Олеся Соломіна заявила про одруження з жінкою: вони скористалися сервісом Love unit, за допомогою якого одностатеві пари можуть укладати партнерські угоди, які є юридичною альтернативою класичному шлюбу.