Один ракетний удар не може замінити широкої стратегії по Сирії – WP

Поділитися
Один ракетний удар не може замінити широкої стратегії по Сирії – WP Трамп показав, що може використовувати силу, але цього може бути недостатньо, щоб зупинити Асада © Flickr/ Gage Skidmore
Союзники Трампа обіцяють, що ракетний удар не переросте в повномасштабну операцію.

Після ракетного удару по Сирії люди з адміністрації Дональда Трампа неодноразово заявляли, що удар був лише попередженням режиму Башара Асада проти застосування хімічної зброї, і він не переросте в масштабну операцію. Однак у той же день, авіація сирійського уряду обстріляла місто, проти якого раніше застосовували хімічну зброю. В цей раз бомбардування пройшло без використання заборонених видів зброї.

Така реакція Асада викликана відсутністю виразної і широкої стратегії щодо Сирії в американського уряду, пише The Washington Post. У своєму звернення до Конгресу, Трамп сказав, що атака сирійських авіабаз була викликана необхідністю нерозповсюдження хімічної зброї. При цьому президент не висловив бажання переглянути свою політику неприйняття сирійських біженців або не згадав про наземну операцію в регіоні.

Тим часом, в адміністрації майже закінчили зі складанням нової стратегії по боротьбі з терористичною організацією "Ісламська держава" в Іраку і Сирії, що є більшим пріоритетом, ніж повалення режиму Асада. Серед головних питань цієї стратегії знаходиться посилення допомоги групам повстанців, спільні дії з Росією проти ІДІЛ, що робити з проникаючим в регіон впливом Ірану і як вирішити конфлікт між турецьким урядом і курдськими територіями на півночі Сирії.

При цьому високопоставлені чиновники з Пентагону і адміністрації не можуть точно сказати, чи були ці удари одиничної акцією або ж вони віщують нову політику. Трамп і його команда прийшли до влади в США за допомогою гасел відмови від інтервенцій в інші країни. Однак, після перегляду доповіді про загиблих від хімічної зброї, президент зважився на ракетні удари по авіабазі. При цьому президент прийняв рішення про удари, не порадившись з Конгресом, а своє звернення до громадськості провів вже за фактом обстрілу.

Таким чином, у Конгресі багато сприйняли ініціативу президента неоднозначно, особливо прихильники відмови від інтервенції. Аналітики ж скаржаться на різкі розвороти в політиці Трампа, які можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Одним з таких варіантом може бути ескалація з боку Асада із застосуванням дозволеної зброї, щоб максимально обмежити вплив повстанців до моменту знищення ІДІЛ.

Нагадаємо, 7 квітня в совенных кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії у провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.

Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії в статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі