Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) рекомендує направити більш численну групу для спостереження за парламентськими виборами в Угорщині 3 квітня, включаючи моніторинг засобів масової інформації, повідомляє Reuters.
ОБСЄ заявила у звіті на своєму веб-сайті, що на додаток до основної групи аналітиків вона планує делегувати 18 довгострокових спеціалістів для спостереження за виборчим процесом по всій країні та 200 короткострокових для спостереження за голосуванням у день виборів. ОБСЄ направила лише невеликі обмежені місії зі спостереження за останніми угорськими виборами у 2018, 2014 та 2010 роках.
Після переконливої перемоги на виборах у 2010 році прем'єр-міністр Віктор Орбан перетворив Угорщину на самопроголошену «неліберальну демократію». Контроль за ЗМІ та громадянським суспільством поставив Будапешт у протиріччя з Європейським Союзом.
3 квітня 58-річного Орбана вперше чекає напружена боротьба з опозицією, що об'єдналася проти нього. Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, його правляча партія Фідес трохи випереджає опозиційний альянс.
У своєму звіті ОБСЄ заявила про наступні аспекти виборів, які можуть вплинути на результати: «реєстрація виборців, виборчі кампанії, можливе залякування виборців та купівлю голосів, висвітлення виборів у ЗМІ, прозорість фінансування кампанії та ефективність скарг та процес оскарження результатів».
У звіті йдеться, що під час переговорів представники держструктур "висловили повну готовність провести вибори відповідно до закону та вітали спостереження з боку Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ".
«Середовище ЗМІ складається з великої кількості засобів масової інформації і характеризується значною поляризацією та зростаючою концентрацією власності», — йдеться у повідомленні ОБСЄ.
Також у звіті йдеться, що більшість угорських зацікавлених сторін, з якими організація комунікувала для складання звіту, заявили, що «ці обставини спотворюють плюралізм ЗМІ, незалежність редакційної політики та забезпечують обмежену різноманітність думок, особливо у сільській місцевості».
Однак угорський уряд це заперечує.
«Реальність така, що різноманітність та збалансований характер угорських ЗМІ – це яскрава пляма порівняно з тим, що ми можемо бачити у Західній Європі», – заявив цього тижня офіційний представник уряду Золтан Ковач агентству Reuters електронною поштою.
Раніше повідомлялося про те, що ЗМІ дізналися, яка країна заблокувала вступ України до кіберНАТО. В Альянсі можуть повторно переглянути українську заявку, але якщо це й станеться, то не раніше за другу половину 2022 року.